Flor de Caňa: legendárním rumem z Nikaragui

Publikováno: 13.03.2015 19:26 | Jiří Hofbauer

Na rozdíl od většiny rumů, které jsou na trhu běžně k dostání, se Flor de Caňa po celou dobu své existence drží metody tzv. pomalého zrání. Společnost odmítá do svých produktů v průběhu výroby přidávat jakékoli urychlovače a aditiva, které jsou v dnešní době používány pro urychlení zrání. Místo toho svoje pětkrát destilované nápoje nechává zrát v sudech z bílého dubu tak dlouho, jak je potřeba. Stejně tak se vyhýbá umělým přísadám a dochucovadlům a k výrobě používá pouze lokální přírodní suroviny. Flor de Caňa k uskladnění sudů používá původní prostory v Chichigalpa, které byly postaveny bez klimatizace, elektrické ventilace nebo zvlhčovačů a jsou tedy ovlivněny výhradně klimatickými podmínkami. I proto rum v sudech zraje intenzivněji. Dosahuje tak nejen prémiové kvality, ale i své specifické chuti a vůni.

download11_1024x768

Zdroj: Flor de Cana

V roce 1890 založila rodina Pellas malou destilérku v San Antoniu v nikaragujské oblasti Chichigalpa, kde se nachází i plantáže, na kterých rodina pěstuje svou vlastní cukrovou třtinu. Celou značku vlastní a řídí potomci původních zakladatelů.

Flor de Cana se v průběhu své existence změnila v globální značku, jež má zastoupení ve více než čtyřiceti zemích světa. V současnosti je obecně považována za jednoho z nejlepších producentů středoamerických rumů vůbec a je značkou s největším počtem mezinárodních ocenění od roku 2000.

flordecana_ingenio2blog_1313746653_1710925752

Zdroj: Flor de Cana

Kromě klasického prodeje jako čistého prémiového destilátu se značka profiluje i jako přísada do koktejlů používaná v nejlepších světových barech.

Bílý rum Flor de Caňa Extra Dry zraje čtyři roky v dubovém sudu. Výborně se hodí pro míchání ovocných a tropických koktejlů, a ze všeho nejlépe si sedne v kombinaci s kvalitním tonikem. Cena od 293 Kč.

1

Zdroj: Premier Wines

Spotřebiteli nejoblíbenější produkt značky se specifickým vanilkovo-pomerančovým aroma je Flor de Caňa Grand Reserve, jež zrál v dubovém sudu sedm let. Rum plnějšího těla v sobě snoubí sladkou a hebkou chuť, která vynikne na ledu či se sodou. Cena od 374 Kč.

2

Zdroj: Premier Wines

Majestátní polosladký rum čisté chuti s tóny másla, melasy a cherry je Flor de Caňa Gold. Příjemně kořeněný drink má karamelovou vůní a zraje 12 let v dubovém sudu. Z tohoto rumu se připravuje jeden z nejlepších koktejlů od Miloše Danihelky z baru L'Fleur s názvem Passado de Mode. Cena 824 Kč.

3

Zdroj: Premier Wines

Luxusní ultra – premium rum Flor de Caňa Centenario má hluboký a elegantní jantarový odstín. Zraje v dubových sudech 25 let a má krásně integrované aroma s tóny vanilky, dřeva a tmavého kakaa. Rum nabízí rozmanité spektrum chutí od těch ovocných přes mandle a karamel až po sladký nádech čokolády. Cena 3 509 Kč.

4

Zdroj: Premier Wines
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!