Fontána di Trevi vrací ke své původní kráse po velkolepé obnově financované společností Fendi

Publikováno: 10.11.2015 21:49 | Jiří Hofbauer

Pouhých 17 měsíců od zahájení restaurátorských prací a s předstihem oproti plánovanému termínu do konce roku 2015 díky velkolepému restaurátorskému projektu financovanému Fendi opět začne ve Fontáně di Trevi téci voda.

Fontana di Trevi_2

Zdroj: Fendi

V průběhu restaurátorských prací umožňovala panoramatická lávka, navržená a realizovaná úřadem Sovrintendenza Capitolina, vyrobená zprůhledných panelů a přímo přístupná z náměstí, návštěvníkům obdivovat Fontánu di Trevi z jedinečného úhlu pohledu, fyzicky vstoupit do uměleckého veledíla světového formátu a být mu tak blíže než kdykoli dříve.

Projekt obnovy fontány, nesoucí se vduchu kreativity, dal vzniknout jednomu z nejinovativnějších stavenišť, která kdy byla pro tento typ oprav vytvořena, aniž by došlo k úplnému uzavření jedné z nejkrásnějších památek Říma a z nejnavštěvovanějších památek na světě.

Fontana di Trevi_1

Zdroj: Fendi

V lednu 2013 společnost Fendi oznámila, že bude pod její záštitou zahájena obnova římské Fontány di Trevi. Tento filantropický čin odstartoval ambiciózní projekt zachování kulturního dědictví města Říma: Fendi for Fountains (Fendi pro fontány). Kromě Fontány di Trevi je součástí projektu i restaurace komplexu Čtyř fontán, která byla dokončena v květnu 2015.

Fendi pojí k městu Římu úzké historické vazby. Značka zde byla v roce 1925 založena a město pro ni vždy bylo zdrojem inspirace a kulturní stimulace. Zrodil se tak opravdový příběh lásky.

Obnova Fontány di Trevi v číslech:

  • 3 000 000 návštěvníků na lávce
  • 516 pracovních dnů z 600 dnů dle harmonogramu
  • 59 092 návštěv internetových stránek
  • 2 867 stažení aplikací pro IOS
  • 1 721 stažení aplikací pro Android
  • 26 restaurátorůPřipojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!