Ford Mustang RTR 2015: Ready to Race?

Publikováno: 06.11.2014 10:25 | Jakub Matulík

V poslední době svět zahlcuje spousta nadupaných pony aut. Je to tím, že Amerika nemá nesmyslná omezení ze strany Evropské unie, která otravuje svými regulemi život všem výrobcům aut. USA, země nepřeberných možností, dovolila, aby vznikl zajímavý souboj mezi dvěma automobilkami. Mezi Chevroletem a Fordem.

mustang_1

Zdroj: Ford

Nejdřív s tím začal Chevrolet. Vytvořil skoro až italsky vypadající supersport za poloviční cenu jménem Corvette C7. To ještě se značkou Ford nic nedělalo. Necítila se nijak ohrožená. Pak ale přišlo něco, co je pravděpodobně důvodem nového Mustangu RTR. Odvěkým konkurentem Mustangu bylo, je a bude Camaro. Chevrolet si pravděpodobně řekla, že 500 koní je málo a proto vytvořila obludu jménem Camaro ZL1. Tahle monstrózní obluda, která má vepředu dokonce širší obutí než BMW M3, je pravděpodobně důvodem, proč se Ford naštval.

mustang_2

Zdroj: Ford

Vrcholná specifikace nového Fordu se jmenuje RTR. Pod kapotou se skrývá "klasický" pětilitrový osmiválec do V, který ovšem generuje dechberoucích 725 koní. Tento výkon je spojen díky šestistupňové manuální převodovce pouze ze zadními koly. Na novém Mustangu RTR přibudou karbon keramické brzdy, nově předělaný podvozek, adaptabilní tlumiče a také upravené pružiny. RTR dostane novou masku, 20" kola s lehkých slitin, nový přední i zadní nárazník, karbonový difuzor, karbonové křídlo, ještě hlasitější a lehčí výfukový systém. Přední světlomety na denní svícení dostaly nový tvar ve stylu pravoúhlého trojúhelníku, zadní světla jsou potom lehce přepracované. V interiéru se podle nepotvrzených zpráv můžeme těšit na skořepinové sedačky s pětibodovým pásem, polo rám ve stylu Porsche GT3 RS a palubní desku z alcantary.

mustang_6

Zdroj: Ford

Jenže co označením RTR chce Mustang naznačit? RTR, tedy Race to Race, je i slogan největší evropské motocyklové firmy KTM. Stejně tak zkratku ve svém názvu používá i brněnský závodní tým RTR project. Je opravdu Mustang RTR prvním oficiálním exemplářem, který zvládne závodění na okruhu?

mustang_1

Zdroj: Ford

mustang_2

Zdroj: Ford

mustang_3

Zdroj: Ford

mustang_4

Zdroj: Ford

mustang_5

Zdroj: Ford

mustang_6

Zdroj: Ford

mustang_7

Zdroj: Ford

mustang_8

Zdroj: Ford

mustang_9

Zdroj: Ford
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!