Galadegustace Kaiserštejnský palác 2015 přinesla první ročník nové sommelierské soutěže

Publikováno: 04.02.2015 10:10 | Jiří Hofbauer

Již 15. ročník tradiční mezinárodní výstavy vín a destilátů proběhl ve dnech 28.1 a 29.1. v Kaiserštejnském paláci v Praze. Součástí unikátní degustace byl i první ročník sommelierské soutěže Premier Prix du Sommelier, nad níž převzala záštitu Asociace sommelierů České republiky. Letos poprvé byla galadegustace obohacena i o kvalitní destiláty, které se podávaly na specializovaných barech.

IMG_1488

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Kaiserštejnský palác přivítal přes 30 vinařských domů a 20 výrobců destilátů z celého světa. Největší úspěch měla vinařství jako Barone Ricasoli, Talamonti, Banfi nebo Graham's. „Na výstavě jsme dali prostor i několika kvalitním moravským vinařům jako Trpělka & Oulehla, Mikrosvín Mikulov či Lahofer, které jsme zařadili i do našeho stálého sortimentu,“ doplňuje Richard Švéda, generální ředitel společnosti Premier Wines & Spirits, jež galadegustaci pořádala. V oboru destilátů to pak byly zejména značky ginů Gin Mare a Monkey 47 či rum vysoké kvality Flor de Ca?a. Návštěvníci se také setkali s novými přírůstky v portfoliu společnosti Premier Wines & Spirits. Za zmínku stojí především prezentace značky skotské whisky Douglas Laing, přednášku Jana Beckerse o jeho whisky Big Peat nebo skvělé řízené degustace vedené Jakubem Přibylem, naším hlavním sommelierem. Nechyběla ani značka značka Baron Hildprandt.

IMG_1510

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Novinkou letošního ročníku byla i zcela nová sommelierská soutěž Premier prix de sommelier. Hlavní cenu soutěže, čtyřdenní zájezd po vinných stezkách Itálie, vyhrál Pavol Velič, sommelier společnosti Makro Cash & Carry. Dalšími finalisty byli Roman Novotný a Adam Bencze, oba z restaurace La Degustation Boh?me Bourgeoise.

IMG_2396

Zdroj: Premier Wines & Spirits
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!