Galerie 1 prezentuje fotografie volné autorské tvorby

Publikováno: 06.04.2017 14:00 | Lenka Mařanová

V Pražské  Galerii 1  se prezentuje až 133 fotografiemi  až 41 autorů z oblasti volné autorské tvorby, nechybí ani snímky oceněné v soutěži Czech Press Photo. Do 29. dubna lze v Galerii 1 ve Štěpánské 47 zhlédnout bilanční výstavu u příležitosti 15 let od založení Školy kreativní fotografie v Praze, která představuje veřejnosti ve velkorysých výstavních prostorách Městské části Prahy 1 výběr z nejlepších prací jejich současných studentů, úspěšných absolventů i lektorů.

galerie1smail

Zdroj: Galerie 1

Škola kreativní fotografie v Praze se ohlíží za patnácti lety své existence

"Já sám jsem si tady pár věcí prošel a velice se mi líbily, a doufám tedy, že se výstava v naší galerii bude líbit a že sem třeba i s nějakou další výstavou zavítáte příště," uvedl při jejím zahájení starosta Prahy 1 pan Oldřich Lomecký.

"Tato expozice se opravdu snaží být výběrem z toho nejlepšího z mnoha fotografických projektů a souborů, které na naší škole za těch uplynulých 15 let vznikly," komentuje dále výstavu vedoucí Školy kreativní fotografie v Praze pan Miroslav Němeček.

Dále připomíná dvě výrazné práce za jiné, kdy s kolekcí Veřejné soukromí, která zvítězila v soutěži Czech Press Photo 2013, se zde prezentuje Zdeněk Vajner, dnes již student Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, a několika fotografiemi ze svého souboru Taje Altaje (cesta vozíčkářky Míši Transsibiřskou magistrálou na Altaj), rovněž oceněnými v soutěži Czech Press Photo, se tu zase představuje již dřívější absolventka školy Jitka Krejčová. "Ale i třeba velmi kvalitní tematický soubor o Hlavním nádraží Praha, který téměř zázračně vznikl během jediné jarní soboty minulého roku v rámci dokumentaristické praxe rekvalifikačního kurzu a je sestaven z prací šesti jeho studentů, rozhodně stojí za pozornost,"  dodává Miroslav Němeček.

Galerie1smailphoto

Zdroj: Galerie 1

galerie1smailfoto1

Zdroj: Galerie 1

O Škole kreativní fotografie

Škola kreativní fotografie v Praze (ŠKF) je soukromou fotografickou školou, která poskytuje vzdělání v oblasti fotografie širokému spektru zájemců, od úplných začátečníků až po ty, kteří se chtějí fotografií živit a věnovat se jí profesionálně. ŠKF byla založena v roce 2001, kdy ještě úzce spolupracovala s Pražským domem fotografie. Od roku 2003 sídlí ve Spálené ulici v Praze 1 a v současné době nabízí celou řadu kurzů a workshopů, od krátkodobých večerních pro začátečníky či mírně pokročilé uchazeče, přes kurzy víkendové, semestrální až po studium rekvalifikační, akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Školou prošlo za dobu její existence na 3000 frekventantů, přičemž mnozí z nich jsou v oboru fotografie velmi úspěšní. Celá řada absolventů ŠKF studuje nebo svá studia již úspěšně zakončila na vysokých uměleckých školách, jakými jsou například Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě, pražská FAMU či UJEP v Ústí nad Labem. Další se fotografii věnují v rámci své profesionální praxe a jiní zase dosahují významných úspěchů ve fotografických soutěžích či na prestižních festivalových přehlídkách (Czech Press Photo, Praha fotografická, Photo Annual Awards, Blatenský fotofestival, Fotofestival Moravská

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Studentský den módy již tuto sobotu Studentský den módy již tuto sobotu Na konec tohoto týdne jsme pro vás vybrali Den módy pod taktovkou Student festu a magazínu Mod.age. Akce se koná v rámci devátého ročníku... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!