Galerie 1 prezentuje fotografie volné autorské tvorby

Publikováno: 06.04.2017 14:00 | Lenka Mařanová

V Pražské  Galerii 1  se prezentuje až 133 fotografiemi  až 41 autorů z oblasti volné autorské tvorby, nechybí ani snímky oceněné v soutěži Czech Press Photo. Do 29. dubna lze v Galerii 1 ve Štěpánské 47 zhlédnout bilanční výstavu u příležitosti 15 let od založení Školy kreativní fotografie v Praze, která představuje veřejnosti ve velkorysých výstavních prostorách Městské části Prahy 1 výběr z nejlepších prací jejich současných studentů, úspěšných absolventů i lektorů.

galerie1smail

Zdroj: Galerie 1

Škola kreativní fotografie v Praze se ohlíží za patnácti lety své existence

"Já sám jsem si tady pár věcí prošel a velice se mi líbily, a doufám tedy, že se výstava v naší galerii bude líbit a že sem třeba i s nějakou další výstavou zavítáte příště," uvedl při jejím zahájení starosta Prahy 1 pan Oldřich Lomecký.

"Tato expozice se opravdu snaží být výběrem z toho nejlepšího z mnoha fotografických projektů a souborů, které na naší škole za těch uplynulých 15 let vznikly," komentuje dále výstavu vedoucí Školy kreativní fotografie v Praze pan Miroslav Němeček.

Dále připomíná dvě výrazné práce za jiné, kdy s kolekcí Veřejné soukromí, která zvítězila v soutěži Czech Press Photo 2013, se zde prezentuje Zdeněk Vajner, dnes již student Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, a několika fotografiemi ze svého souboru Taje Altaje (cesta vozíčkářky Míši Transsibiřskou magistrálou na Altaj), rovněž oceněnými v soutěži Czech Press Photo, se tu zase představuje již dřívější absolventka školy Jitka Krejčová. "Ale i třeba velmi kvalitní tematický soubor o Hlavním nádraží Praha, který téměř zázračně vznikl během jediné jarní soboty minulého roku v rámci dokumentaristické praxe rekvalifikačního kurzu a je sestaven z prací šesti jeho studentů, rozhodně stojí za pozornost,"  dodává Miroslav Němeček.

Galerie1smailphoto

Zdroj: Galerie 1

galerie1smailfoto1

Zdroj: Galerie 1

O Škole kreativní fotografie

Škola kreativní fotografie v Praze (ŠKF) je soukromou fotografickou školou, která poskytuje vzdělání v oblasti fotografie širokému spektru zájemců, od úplných začátečníků až po ty, kteří se chtějí fotografií živit a věnovat se jí profesionálně. ŠKF byla založena v roce 2001, kdy ještě úzce spolupracovala s Pražským domem fotografie. Od roku 2003 sídlí ve Spálené ulici v Praze 1 a v současné době nabízí celou řadu kurzů a workshopů, od krátkodobých večerních pro začátečníky či mírně pokročilé uchazeče, přes kurzy víkendové, semestrální až po studium rekvalifikační, akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Školou prošlo za dobu její existence na 3000 frekventantů, přičemž mnozí z nich jsou v oboru fotografie velmi úspěšní. Celá řada absolventů ŠKF studuje nebo svá studia již úspěšně zakončila na vysokých uměleckých školách, jakými jsou například Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě, pražská FAMU či UJEP v Ústí nad Labem. Další se fotografii věnují v rámci své profesionální praxe a jiní zase dosahují významných úspěchů ve fotografických soutěžích či na prestižních festivalových přehlídkách (Czech Press Photo, Praha fotografická, Photo Annual Awards, Blatenský fotofestival, Fotofestival Moravská
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!