Geniální Benedict Cumberbatch ve filmu The Imitation Game

Publikováno: 24.07.2014 10:31 | Jiří Hofbauer

Po televizním Sherlocku Holmesovi, jehož nejsilnější zbraní je intuice, schopnost vcítit se do druhých a umění dedukce, přichází Benedict Cumberbatch na stříbrné plátno jako Alan Turing.

Samotné jméno vám možná tak moc neřekne. Určitě ale zbystříte, pokud dodáme, že Turing byl jedním vědců a zásadních lidí, kteří v době druhé světové války v Bletchley Parku na prvních počítačích luštili německé tajné kódy šifrované stroji Enigma.

Dodnes je tento geniální matematik, logik, kryptoanalytik považován za zakladatel moderní výpočetní techniky.

Kromě Benedicta Cumberbatche se ve snímku The Imitation Game objeví Keira Knightley, Matthew Goode, Charles Dance, Mark Strong nebo Rory Kinnear co-star. V českých kinech by se film mohl objevit ještě do konce roku.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!