Gentleport, přístav pro pravé gentlemany

Publikováno: 04.09.2014 11:08 | Jakub Pavlovský, Jiří Hofbauer

Začátkem dubna letošního roku se v Pánské pasáži otevřel nový obchod Gentleport, který svou nabídku staví na kvalitních pánských doplňcích z Velké Británie od značek jako The Leather Satchel Co., N'Damus, Esther Porter, Brady Bags nebo Zatchels. Vybírat tak můžete z ručně šitých tašek a pouzder, ale také kosmetiky tradiční britské značky Taylor of Old Bond Street a The Piccadilly Shaving Co.

Současně obchod Gentleport podporuje mladé české designéry a svůj sortiment oživil o designové motýlky, kapesníčky a další doplňky z ateliéru Alex Monhart nebo značky Krispol Store.

IMG_5590

Zdroj: Gentleport by Marek Es

Za celým projektem stojí tři mladí muži – Michael Horovič, František Reisner a Lukáš Pohan. Teprve třiadvacetiletí kluci, studenti pražské Vysoké školy ekonomické se shodli, že na českém trhu chybí dostatečně elegantní, přitom kvalitní pánské doplňky za přijatelné ceny.

„Jsme docela pyšní na to, jak široký sortiment v současnosti nabízíme,“ přiznává Michael Horovič.

Na podzim loňského roku tak nejprve založili e-shop a posléze otevřeli i kamenný obchod. Jak říká Lukáš Pohan, začátky nebyly úplně jednoduché, ale díky podobné vizi jim partnerství funguje.

Podívejte se na videorozhovor, ve kterém pánové mluví o tom, jaké je to podnikat v České republice, když jste mladý, o tom, kdy do obchodu dorazí klasické britské hřebeny, ale přidají i několik rad k prvnímu rande.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!