Gieves & Hawkes podzim/zima 2013

Publikováno: 06.10.2013 12:26 | Jiří Hofbauer

Je skvělé, když máte společníka. Člověka, na kterého se můžete spolehnout, je vám i oddaným přítelem, vyznává stejné hodnoty a zásady, ve společnosti je oblíbeným. Myslíte si, že ho znáte, že o něm víte vše. Jste si skutečně tak jistí? Možná on o vás ví víc než si myslíte. Na druhou stranu, co je to proti tomu co jste právě teď vy zjistili o něm.

Krátký film prezentující kolekci podzim/zima 2013 krejčovského salónu Gieves & Hawkes vznikl v malebném sídle Harewood House v severní části Anglie v hrabství Yorkshire.

Kromě několika malebných záběrů na vřesoviště jsou působivé především interiéry sídla, které po více jak pět století patří rodu Lascelles. Rezidenci vybavil v duchu stylu chippendale skotský neoklasicistní architekt, návrhář interiérů a nábytku Robert Adam. Právě jeho dílo, dalo filmu jedinečnou správně ponurou ale současně honosnou atmosféru.

Pořád je ale primární nádherná krejčovina. Promyšlené tvídové obleky, nádherné kabáty tzv. shetland coats i luxusní večerní modely.

Gieves & Hawkes se tímto filmem a spoluprací s vybranými umělci snaží se sebe setřepat stoletý nános tradice, které v posledním letech salón ze Saville Row spíše brzdila a dělala z něj těžkotonážní značku, u které šijí jen usedlí dědové.

„Nechceme upouštět od tradic a slevovat z našich nároků. Jen jim chceme dát nový, lepší kabát, který obstojí i v dnešní době. Musíme jít dopředu,“ říká Jason Basmajian, nový umělecký ředitel značky. Současně dodává, že tenhle film je jen jedním z prvních.

Kromě modelů Harvey Newton-Haydona a Eddie Wreyse a herečky Sara Lewerth ve snímku objeví i zelený krasavec Jaguar XK150 z 50.let. Režie filmu s názvem A Link Through Time se chopil Mike Figgis, který byl nominován ve dvou kategoriích na Oscara za film Leaving Las Vegas. Hudbu speciálně pro video vytvořila skladatelka a pianistka Rosey Chan.

Přiznáváme, že tenhle film nás skutečně baví a už se těšíme na dvojku.

G&H-AW-13-1

Zdroj: Gieves & Hawkes Autumn/Winter 2013

G&H-AW-13-2

Zdroj: Gieves & Hawkes Autumn/Winter 2013

G&H-AW-13-3

Zdroj: Gieves & Hawkes Autumn/Winter 2013

G&H-AW-13-5

Zdroj: Gieves & Hawkes Autumn/Winter 2013

G&H-AW-13-6

Zdroj: Gieves & Hawkes Autumn/Winter 2013
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!