Nový parfém Givenchy Gentlemen Only

Publikováno: 22.03.2013 12:01 | Jiří Hofbauer

Parfuméři Givenchy tak trochu předefinovali význam slova gentleman. Slovo, které může působit těžkým dojmem, nacucané skotskou a načichlé kouřem z doutníků, Givenchy vidí gentlemana 21.století spíše jako Gena Kellyho v Singing in The Rain. Jen v podání Mentalisty Simona Bakera.

Ostatně přesně takový byl a je originální parfém z roku 1974 Givenchy Gentleman – hluboká, zemitá, dřevitá vůně založená na bázi estragonu, skořice, bergamot, citronu, pačuli, vetiveru, santalového dřeva a vanilky.

1

Nový parfém Gentlemen Only si na nic nehraje, je prostý veškerého dramatu, ničím se netají a je přesně takový jako je jeho flakón i barva obsahu. Podle některých je jeho stopa až příliš plochá. Má v sobě náznaky zelené mandarinky, růžového pepře, muškátového oříšku, březového listí, pačuli, vetiveru, cedru, kadidla a pižma. I když je jeho vůně pikantní a taková bystrá už se dál nijak nerozvíjí oproti těžším parfémům, které mají tendenci se postupně rozvonět a otevřít tu vůni.

Na druhou stranu tím, že nevykazuje žádné zásadní (rušivé, atypické respektive typické) atributy, neomrzí se. A vzhledem k tomu, že jaro jaksi ne a ne přijít je tenhle parfém ideální způsob jak si navodit pocit něčeho nového.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!