Goût de Diamants: nejdražší šampaňské světa

Publikováno: 07.06.2013 11:46 | Petr Hájek

Není sporu o tom, že šampaňské je znakem luxusu a radovánek provozovaných ve VIP příležitostech a speciálních událostech. Šampaňské Goût de Diamants se zde ale nezastavilo a postoupilo ještě dále, rovnou k té nejprestižnější chuti vůbec.

GdD5

Zdroj: Bornrich

Název šampaňského "Goût de Diamants" znamená samo o sobě v překladu "Chuť diamantů", což nenechává nikoho na pochybách o jeho záměrech. Jeden by čekal, že za produktem bude někdo ze známé oblasti v Evropě, ale není tomu tak, jde o produkt nigerijského původu (Nigérie je mimochodem druhý největší konzument bublinek na světě).

GdD6

Zdroj: Bornrich

Toto není jistě poprvé, kdy se nějaká prestižní značka domluvila s jistým VIP subjektem na VIP lahvi ke speciální příležitosti. Zde to ale dohnali tvůrci trochu do extrému, protože podobně drahou věc si samozřejmě nikdo běžný nekoupí.

diamondchampagne-4ed96095855-w768-web

Zdroj: Bornrich

Na láhvi najdete Supermanovu placku ze swarovskiho křišťálů a bílého 18karátového zlata. Přímo uprostřed placky je pak diamant vážící 19 karátů. A cena? Raději se o něco opřete, ať to ustojíte - 1,2 milionu USD za láhev (šikovné české povahy jistě hned spočítají, že za to by byly nejméně 3 vlaky plné dvanáctek...).

V lahvi čeká na majitele zážitek popsatelný oficiálně slovy: “Grand Cru Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier nabízí květinovou, osvěžující a krémovou texturu v chuti a zakončí ji lehkým a elegantním dozvukem."
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!