God Save British Style: po stopách britského stylu

Publikováno: 01.09.2014 10:11 | Václav F. Mensa

Francie je země umění a požitků, Itálie extravagance a opulentního luxusu a Británie je tudíž kvality a čisté elegance. Britská móda častokrát vychází z historie. Legendární trench coats od Burberry byly původně v armádě. Tvídová saka Britové nosí kvůli chladnějšímu počasí. Tento podzim vylepšete svůj šatník podle osvědčeného anglického návodu. A proměňte se tak v gentlemana s venkovským sídlem a zálibou v pólu.

british_2

Zdroj: Charles Tyrwhitt of Jermyn Street

Staré, dlouho fungující značky většinou získali svůj majetek na jednom, jediném výrobku. Ty se většinou stále prodávají i když se o nich tolik neví. Investice do kabátu Burberry je doslova doživotní. Bude v kurzu i za padesát let.

Britové dokazují světu, že člověku může být pohodlně a přesto může být vysoce stylový. Stále preferují šle před opasky. Částečně z tradice a částečně právě kvůli pohodlí. Cení se kvalitní materiály, klasické odstíny barev a všudypřítomná láska ke koním.

british_3

Zdroj: Charles Tyrwhitt of Jermyn Street

Pokud se chystáte jen na setkání s přáteli, oblékněte jednoduchý, světlý trench, džíny a kolem krku nechte vykukovat zajímavý svetr nebo cardigan. Z nevýrazného outfitu se tak stane obdivuhodná kombinace. Hrajte si s manžetovými knoflíčky. Investujte jak do velmi kvalitních kusů pro zvláštní příležitosti, tak i do několik obyčejných ale zajímavých.

Pro poněkud vyleštěnější look rozhodně zvolte temný trench coat, luxusně vypadající kašmírový nebo hedvábný šál a výrazné rukavice z jemné kůže. Konkrétně námořnicky modrý je neuvěřitelně versatilní. Vypadá dobře ke tmavému obleku a třeba rudé kravatě a následně k džínám a béžovému svetru s hrubým vzorem.

british_4

Zdroj: Charles Tyrwhitt of Jermyn Street

Boty by vždy měly ručně šité a především perfektně vyleštěné. Nikdy to není dostatečně opakovaná pravda. Jeden naprosto kvalitní a opečovávaný pár Loake je lepší než sto párů špatně vyrobených tenisek.

K britskému looku se nejvíce hodí perfektní způsoby a kultivovanost. Člověk bez úrovně bude i v hyperdrahém trench coatu stále jen člověk bez úrovně.

Tvídové sako, zelený svetr, kabát v barvě velbloudí srsti, vše Burberry, kalhoty Closed, boty Alberto Fasciani, aktovka a kapesníček Herm?s, hodinky Parmigiani Fleurier.

british_7

Zdroj: Web značek

Navy trench coat, kravata, oboje Burberry, košile Hugo Boss, hedvábné šátky Bergamo, manžetové knoflíčky Wegwood, světlé rukavice Forzieri, černé oxfordky Mercanti Fiorentini.

british_5

Zdroj: Web značek

Světlý trench coat, sluneční brýle oboje Burberry, svetr Vivienne Westwood, kožená aktovka Leather Satchel Autumn Tan, denimové kalhoty Jbrand, boty Paul Smith, perleťové manžetové knoflíčky Blue Nile, hodinky Georg Jensen Henning Koppel Watch.

british_6

Zdroj: Web značek
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!