Gold by Jay-Z

Publikováno: 05.11.2013 10:53 | Jiří Hofbauer

I Jay-Z neodolal a vrhl se do víru kosmetického průmyslu. Jeho první pokus o to pokořit trh vůní se jmenuje jednoduše – Gold. Kolekce vznikla exkluzivně ve spolupráci s newyorským obchodním domem Barneys.

Vůni vytvářel společně s Ilias Ermenidisem, parfumérem značky Firmenich, který měl jasné instrukce jaká by vůně měla být. Všechny její vlastnosti jsou vyryté na uzávěru flakónu – moc, hrdost, důvěra, síla, úspěch a odvaha.

Vůně je vystavěna na základech sicilského bergamotu, zázvoru a kardamomu. Na to navazují tóny vetiveru, teakového dřeva, růžové pepře, ambry, myrhy, bourbonu a vanilky a dotahují vůně pačuli, kvítků fialek, cypřiše, levandule a borůvek.

Možná víc než obsahu věnoval raper pozornost obalu a především názvu. Vybíral mezi více jak 3200 možných názvů. Jay-Z se dlouho nemohl rozhodnout. Žádný z nabídnutých názvů mi nepřišel dostatečně výstižný. Nakonec to rozčísl větou „This is the shit... It’s gold!“ Ostatně zlatý název Gold a zpěvákovo jméno je jediné co zdobí čistě bílý flakón.

gold-cologne-by-jay-z-1

Zdroj: Barneys

Kolekce jde do prodeje 20.listopadu a bude exkluzivně k dostání v Barneys. Od 29.listopadu pak i v parfumeriích po celém světě. E-shop Barneys, který zasílá i do České republiky, to ale jistí.

Ceny by se měly pohybovat mezi $ 39 a $ 79.

Pokud si myslíte, že se na tomhle nedá vydělat možná byste se divili. Zisky z jedenácti parfémů, které na trh uvedla zpěvačka Christina Aguilera dnes tvoří hlavní zdroj jejích příjmů.

Jay-Z kolekcí vůní navázal na další spolupráci s Barneys kdy pozlatil i model hodinek Hublot HUB1300. Kromě zlaté verze za cenu $ 33,900 budou k dostání i hodinky z černé keramiky za $ 17,900. Limitovaná edice hodinek bude v nabídce obchodního stejně jako parfém Gold od 20.listopadu.

jay-z-teams-up-with-hublot-02

Zdroj: Barneys

jay-z-teams-up-with-hublot-03

Zdroj: Barneys
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!