Golfové vznášedlo pro majetné

Publikováno: 03.08.2013 13:57 | Petr Hájek

Pokud jde o prohánění se po greenu, tak tento typ pohybové aktivity využíval až doposud trestuhodně normálních povozů většinou elektrického typu. Jak ale brzy sami uvidíte, tomu je již konec, protože zde máme opět cosi lepšího.

hovercraft_r620x349

Zdroj: Bornrich

První zprávy o novince prosákly do golfového světa již někdy okolo letošního dubna, kdy se poprvé začalo mluvit o tom, že by se na trhu mohlo objevit cosi jako golfové vznášedlo.

Golf-Digestix-e1375372481928

Zdroj: Bornrich

Zařízení bylo pojmenováno BW1 Golf Cart a o je již k mání u Hammacher a Schlemmer za nepatrnou sumičku 58 tisíc USD. Jestliže se čirou náhodou budete vyskytovat poblíž Ohia, pak by vás mohlo zajímat, že si jej můžete prohlédnout již i v akci v jednom místním golfovém klubu ve Springfieldu.

hovercraft-golf-cart-2

Zdroj: Bornrich

Tyto stylové kousky techniky byly navrženy tak, aby maximálně využily svého 65 HP motoru. Ten je mimochodem od firmy Hirth a má dva válce, přičemž zvládne levitovat cca 25 cm nad zemí. Uveze dva lidi i s výbavou a to rychlostí až 40 km/h (vpřed i vzad).

HT_hovercraft_dm_130710_16x9_992

Zdroj: Bornrich

To pochopitelně znamená, že se dá se vznášedlem prohánět naprosto kdekoliv, voda nevoda a písek nepísek. A je tu i ona důležitá stránka věcí, že tento typ přepravy skoro vůbec neničí green, na rozdíl od vozu regulérního.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!