Google Smartwatch mají reálnou podobu

Publikováno: 14.05.2013 13:13 | Petr Hájek

Věc, na kterou řada lidí tak netrpělivě čekala, je konečně tu - první chytré hodinky od Google, jenž slibují zkombinovat do jediného funkci chytrého mobilu, hodinek a mini-tabletu schopného všech moderních funkcí: od vyřizování e-mailů, až po navigaci.

Google-Smartwatch-3D-render-concept

Zdroj: AndroidAuthority

Fámy o Google Smartwatch se poprvé objevily někdy okolo letošního března, teprve až dnes, o cca 2 měsíce později jsme se jich ale dočkali doopravdy. Hodinky již byly Googlem prezentovány minimálně na trojici míst: v Berlíně, Manchesteru a Mountain View.

Jak je na tom model s konkrétními funkcemi? Na toto téma je tu několik drobků zjištěných informací, o něž se s vámi samozřejmě ihned podělíme. Funkcionalita by měla být prý velmi podobná zařízení Google Glass.

A to není zrovna dobrá zpráva - jak známo, Google Glass vyžadují tzv."tethering" čili spárování s nějakým mobilním zařízením nabízejícím bezdrátovou konektivitu. Vypadá to tím pádem, že ani Google Smartwatch vás od mobilu či smartphonu v kapse neosvobodí...

motorola-motoactv-smartwatch

Zdroj: AndroidAuthority

Hodinky nevyráběl přímo Google, což není překvapivé, co ale překvapivé určitě je, tak to, že se o danou informaci jistý zdroj z Google docela ochotně podělil - nuže, oním tajným dodavatelem byla tentokrát společnost Motorola. Ta se již mimochodem stihla proslavit podobným modelem jménem MotoACTV patřícím k tomu nejlepšímu v branži na trhu, volba to tedy od Google byla určitě skvělá.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!