Gordon Ramsay a David Beckham otevírají restauraci

29.08.2013 18:17 | Jiří Hofbauer

Známý britský šéfkuchař a nervák Gordon Ramsay právě finišuje s přípravami otevření nové restaurace v centru Londýna. Union Street Café se bude rozkládat na dvou patrech v Harling House na křižovatce Union Street a Great Suffolk Street v městské části Southwark, která spadá do tzv. vnitřního Londýna. Menu restaurace potěší všechny, kteří mají rádi středomořskou kuchyni.

Tohle bude ostatně první projekt, do kterého se Ramsay pouští sám bez finanční podpory svého tchána Chrise Hutchesona. Za nájem během 35ti let kuchař zaplatí £ 235,000 v přepočtu tedy více jak 7 milionů korun.

Ramsay tak nejen sobě ale i všem pochybovačům chce dokázat, že zvládne rozběhnout svůj vlastní byznys. A to jak po finanční tak i organizační stránce. Nebyl by to ale on, kdyby současně nepřipomněl, že ten kdo mu udělal jméno nejsou běžní Londýňané ale celebrity. Ke spolupráci na novému podniku přizval Davida Beckhama. Když jsme před časem vtipkovali, že Beckham aspiruje na cenu Podnikatel roku o téhle spolupráci jsme ještě vůbec nevěděli.

Jak přesně se bude bývalý fotbalista angažovat v restauračním byznysu? „David je můj sous chef,“ zavtipkoval Gordon v rozhovoru pro Sunday Times. V odborné terminologii je sous chef (v doslovném překladu podšéf) druhý nejvýše postavený člověk v hierarchii kuchyně, tedy zástupce chefa – šéfkuchaře. O stylu a fotbalu bychom se s Beckhamem nepřeli, ale jestli má fotbalista vytrénované chuťové pohárky stejně jako nohy si nejsme úplně jistí. Funkce investora a tváře podniku mu bude slušet nejlépe.

„Tenhle koncept nemá působit těžkopádně. Chci aby především vynikla kvalita a chuť jednotlivých surovin. Ne je komponovat do složitých jídel. Budeme vařit jednoduše podle středomořských zásad,“ říká nekompromisně Ramsay.

Abyste správně chápali, tak středomořskou kuchyní Ramsay míní především italskou. Takže pokud máte rádi tradiční italské recepty, tak si určitě přijdete na své. Aby současně podpořil i lokální prodejce hodně produktů bude odebírat z přilehlých trhů na Borough a Maltby Street.

Na kartě najdete telecí carpaccio s citróny, ančovičkami, olivami a celerem, pečené langustiny s čili a majoránkou nebo ručně dělané malfatii (těstoviny) s artyčoky, pančetou, mátou a ricottou.

Ceny nebudou závratné. Večeře vyjde na £ 25 až 30.

O design restaurace se postará Russell Sage, který vytvořil pro Ramsayho i jeho Bread Street Kitchen. V přízemí podniku bude bar kde budou podávané „klasické i nové italské drink lehce ovlivněné londýnskými chutěmi“ jak říká Ramsay. Bar kde se bude podávat jídlo pak bude oddělený.

Union Street Cafe od 16.září najdete na adrese Great Suffolk Street 47-51. Pokud jsme vás nalákali, tak od dnešního dne si můžete rezervovat místa na webu restaurace.

Zprávu uvedly weby News of the World a Hot Dinners.

DavidBeckhamGordonRamsay1

Zdroj: Getty Images/Rex Features

1371738665_80.177.117.97

Zdroj: Gordon Ramsay

1371738647_80.177.117.97

Zdroj: Gordon Ramsay

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!