Graham’s Port Wine: nejvíce oceňované portské víno

Publikováno: 17.07.2015 18:39 | Jiří Hofbauer

Portugalská společnost Graham’s Port Wine letos potvrdila status nejvíce oceňovaného producenta portského vína. V roce 2015 získala za svá vína už přes 20 cen na mezinárodních vinařských soutěžích. Jedná se o druhý rok v řadě, kdy si vinařství Graham’s odneslo z International Wine Challenge (IWC) čtyři zlaté medaile. „Tyto výsledky reflektují dlouholetou práci rodiny Symingtonových, která Graham’s vlastní. Na světovém trhu velmi zpopularizovala portské víno a její produkty dnes zaslouženě patří k absolutní špičce,“ vysvětluje Tomáš Vích, brand ambassador společnosti Premier Wines & Spirits, která Graham’s do České republiky dováží.

GrahamÔs Lodge Exterior

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Úspěchy v průběhu let zaznamenává především víno Graham’s Quinta dos Malvedos. „I letos zvítězilo v IWC a s přehledem předčilo konkurenci. Jde o exkluzivní portské víno, a to jak v ročníku 2001, tak 2004. Zaujme především sladkou pikantní chutí nazrálých tónů,“ přibližuje Vích. Z portfolia Graham’s získaly v soutěži ocenění například i prémiové víno Tawny 10 Years Old a směs portského zvaná Six Grapes.

Quinta Malvedos Vintage Baskets

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Graham’s Port Wine založili v roce 1820 bratři William a John Grahamovi s odhodláním vyrábět to nejlepší portské víno v regionu Douro. Na konci 19. století ve společnosti začal působit skotský byznysmen Andrew James Symington, který svou vášeň přenesl i na své syny.

GrahamÔs Lodge Archive

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Dnes patří Graham’s Port Wine rodině Symingtonových a je tak jedním z mála výrobců portského vína, které stoprocentně řídí jen jedna rodina. „Během let si vína Graham’s oblíbilo i několik významných britských osobností jako bývalý premiér John Major. Říká se, že výběr Six Grapes je jediné portské víno, které si kdy objednal Winston Churchill,“ dodává Vích.

Symington Family

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Hrdý zástupce single vinice z oblasti Porto je Graham’s Port Wine, Quinta dos Malvedos 2001, který odráží jeho charakter a potenciál. Prvotřídní tiché víno, které skvěle dozrává. V mladších ročnících naleznete červené bobule, které se projevují pikantní chutí nazrálých tónů se dřevem a dlouhým závěrem. Cena 1 199 Kč.

Quinta Dos Malvedos

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Graham’s Port Wine, Tawny 10 Years Old je víno vyrobené z pečlivě vybraných hroznů zraje ve starších dubových soudcích až do dosažení plné zralosti. Jeho výroba vyžaduje umění a dlouholeté zkušenosti vinaře. Má oranžovohnědou barvu a komplexní buket s nádechem ořechů a jemnými tóny medu a fíků. Cena 699 Kč.

Tawny 10 Years Old

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Speciální prémiová směs vybraných šarží portského Graham’s Port Wine, The Tawny Reserve, která zrála sedm až devět let ve starých dubových sudech. Má hlubokou jantarovou barvu a jemné aroma pražených mandlí, pomerančové kůry a koření. Chuť je plná a bohatá. Cena 645 Kč.

The Tawny

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Graham’s Port Wine, Six Grapes Reserve je riginální směs portského od Graham’s. Jde o portské víno s plnou strukturou a velmi tmavou barvou, vyrobené z výběru hroznů z nejlepších vinic. Víno nabízí svůdné, bohaté aroma zralých švestek a třešní. Má dobrou a vyváženou strukturu. Cena 529 Kč.

Six Grapes

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Bílé portské Graham’s Port Wine, Fine White se vyrábí pouze z bílých hroznů tradičních portugalských odrůd z údolí řeky Douro. Má velmi působivou vůni hroznů či mandlí a nádhernou nazlátlou barvu. Podává se vychlazené, aby vynikly svěží ovocné tóny, a dá se pít i jako aperitiv. Cena: 289 Kč.

Všechna vína koupíte na eshopu Premier Wines & Spirits.

Fine White

Zdroj: Premier Wines & Spirits
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!