Gravitation: adrenalin, adrenalin a zase adrenalin

Publikováno: 17.12.2014 13:59 | Jakub Matulík

Když jsem poprvé slyšel o projektu Gravitation, byl jsem potěšen. Adrenalinové a jakkoliv extrémní sporty jsou stále málo známe a neznalý člověk o nich ví jen minimum. Jsou lidé lidé, kteří tyto sporty dělají každý den s vědomím, že stačí malá chyba a můžou skončit v nemocnici. Denně překonávají sami sebe, denně překonávají gravitaci. Není to pouze fyzično s čím soupeří. Je to hlavně jejich vlastní strach, jejich odhodlání, jejich chuť se po pádu zase zvednou a zkusit to znovu.

„Gravitation je o poznání motivace, překážek, které pro někoho můžou být moc velké, cílů, strachu, nadějí a života bez garance minimální trvanlivosti,“ říká hlavní tvůrce projektu Petr Špetla. Podle autora filmu, je myšlenkou tohoto zajímavého projektu, hlavně odpověď na jednu zásadní otázku. Tou otázkou je, proč vlastně lidi sportují?

Kdo v tomto adrenalinem a motivací nasáklém filmu nesmí chybět, je rozhodně Michal Beran, největší hvězda českého Freestyle BMX a Libor Podmol, mistra světa ve Freestyle motokrosu. Jasná je i účast Tomáše Vrátného, jezdce nejtvrdší rally na světě Rally Dakar. Ve filmu se objeví i patrně nejznámější český street workout borec Adam Raw nebo mistryně ČR v Pole Dance Lucie Šimková. Na cestovní motorce se nám představí nejlepší český stunt rider Martin Krátký a k vodě diváky vezme Cliff Diver Jan Bílý. Nebude chybět ani surfer, snowboarďák a kdo ví co ještě Jan Kaňůrek, frerunneři Tomáš Zonyga a Jim Dohnal a v neposlední řadě, dnes velice populární, i když trošku kontroverzní, rapper Revolta.

Podívejte se na první oficiální trailer a těšte se s námi na tuhle jedinečnou show.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!