Gregory Porter vystoupí na Jarním gala pro Struny podzimu

Publikováno: 13.03.2013 21:10 | Jiří Hofbauer

Muž s nezaměnitelným hlasem a velkého srdce Gregory Porter potěší již 14. března na exkluzivním večeru Jarního GALA pro Struny podzimu svým znělým barytonem, ale tentokrát také pozoruhodnou spoluprací s českými hudebníky. I když Porter odstartoval svoji úspěšnou sólovou kariéru teprve před pár lety, patří mezi nejžádanější jazzové zpěváky současnosti. Jeho uměleckou dráhu zdobí přízeň posluchačů i kritiky a lemuje ji množství nominací i cen v prestižních anketách včetně Grammy.

2

Na Jarním GALA pro Struny podzimu v pražském Paláci Žofín zazní výběr jazzových standardů i Porterovy vlastní kompozice z obou jeho alb Water a Be Good. Speciálně pro tento večer vznikají nové aranže, které obohatí vedle vynikajícího kvarteta stálých Porterových spoluhráčů náš smyčcový Epoque Quartet v rozšířené sestavě. Nezapomenutelným momentem bude jistě i první setkání této jazzové hvězdy s vynikajícím českým hammondkářem, nyní žijícím v jazzové metropoli New Yorku, Ondřejem Pivcem. Až tedy Žofínem zazní Porterův hit On My Way to Harlem, půjde o dialog dvou muzikantů, kteří mají v krvi rytmus stejných ulic a zákoutí.

Výtěžek Jarního GALA bude stejně jako v předchozích letech využit k financování nadcházejícího ročníku festivalu Struny podzimu. Jako první kulturní instituce v Čechách s tímto konceptem přišly právě Struny podzimu. V předchozích letech na Jarním GALA pro Struny vystoupili ve vyprodaných sálech Obecního domu Bobby McFerrin, Dee Dee Bridgewater a Dianne Reeves. Cílem večera je oslovit individuální i firemní dárce, aby svou účastí na celém večeru včetně společenské části podpořili festival a jeho poslání poskytovat unikátní umělecké zážitky, obohacovat českou kulturní scénu a rozšiřovat obzory publika.

Více informací na webu Jarní Gala 2013: festival Struny podzimu.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!