Gucci Made to Measure

Publikováno: 24.08.2013 12:41 | Jiří Hofbauer

O pánské novince od Gucci jsme už psali ve spojení s hercem, režisérem, spisovatelem a idolem nás všech Jamesem Francem, který se stal tváří parfému. Jedná vlastně o Pour Homme verzi dámského parfému Premiere, který na svět uvedla Blake Lively. Toaletní voda Gucci Made to Measure jde do prodeje právě v těchto dnech a protože patří k jistým podzimní událostem na poli pánských parfémů rozhodli jsme se vám ho ještě trochu přiblížit.

James-Francos-Gucci-Made-To-Measure-Fragrance-Debut

Zdroj: Gucci

Parfuméři značky Gucci se snažili do flakónů stlačit um jejich krejčí. Jen nejkvalitnější materiály, rafinované střihy a přesné stehy vyměnili za nejvybranější vůně, které různými esencemi protkali k naprosté dokonalosti. Kromě tradičních italských složek jako bergamot nebo anýz v toaletní vodě najdete vonné akcenty ze Srí Lanky, Francie nebo Tuniska.

Srdce rozbuší vůně aromatických jalovcových bobulí, švestky, muškátového oříšku ze Srí Lanky a leknínu. Mysl si kolem prstu omotá pomerančový květ z Tuniska, levandule z Provence, semínka anýzu a kalábrijský bergamot. To vše na základech z jantaru, pačuli, kůže a labdana, které ve své zásadě propojuje ovocné až květinové vůně, náznaky jehličnatého lesa i vyzrálého červeného vína.

Po takhle náročném popisu se může zdát, že vůně bude hutná, svazující a těžká. Opak je pravdou. Vůně je skutečně skvěle ušitá. Na míru všem sebevědomým mužům, kteří nesměle míří za svým cílem.

Opět platí (moje oblíbené), že nelze jednoznačně říct zda voní po tom či po onom. Jednotlivé složky jsou úměrně vyvážené a tak se vám dostane dokonalý mix elegantní mužnosti.

Toaletní voda je výrazná, ale ne vtíravá, pronikavá ale ne otravná. Doporučuji ho opět zkoušet přímo na kůži. Zkuste si dát trochu na předloktí nebo zápěstí, rozetřete, čímž se vůně zahřeje a rozvoní.

I když čirý flakón s podpisem zakladatele značky Guccia Gucciho se tváří mírumilovně pravdou je, že tenhle parfém má sílu.

Menší 50 ml vychází na € 57, větší 90 ml stojí kolem € 74.

338980_99999_0099_001_web_zoomin

Zdroj: Gucci
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!