Guerlain L'Homme Ideal: dokonalost sama

Publikováno: 11.11.2014 11:23 | Jiří Hofbauer

Maison Guerlain patří k nejstarším parfumérským domům světa. Proto je jasné, že když přijde s novým parfémem, je to událost a pro každého milovníka kvalitních vůní doslova morální povinnost zabrousit do parfumérie a přivonět k tomu novému zázraku. Řeč je o Guerlain L'Homme Ideal.

„Hořká mandle... to je ta největší děvka mezi ingrediencemi při tvorbě parfémů,“ směje se parfumér Thierry Wasser. Právě akcent hořké mandle je tím, na čem je nová pánská vůně vystavěna.

Wasser převzal místo hlavního parfuméra před šesti lety po Jean-Paul Guerlainovi. Je znám svým velice otevřeným, pro někoho až kontroverzním způsobem vyjadřování. Na druhou stranu je ale nutné zmínit, že nesedí zavřený v laboratořích Maison Guerlain, ale aktivně obráží svět, aby vypátral ty nejlepší vonné esence. Pravidelně navštěvuje Haiti, Indii, Bulharsko a osobně dohlíží na úrody růží a vetiveru. A kvůli hořké mandli vyrazil do Jižní Afriky.

10507142_10152747764438455_6742499091915870788_o

Zdroj: Guerlain

Chtěl vytvořit novou vůni, současně věděl, že by měla mít i nějakou spojitost s dámskou řadou. Proto se inspiroval dámskou vůní Jicky z roku 1889. „Jicky je jedinečná v tom, jak má vyvážené tóny hořké mandle. Tomuhle akcentu hořké mandle říkáme Guerlainade. Je to něco jako poznávací znamení Maison Guerlain,“ vysvětluje Wasser.

L'Homme Ideal má v sobě tóny cedrového dřeva, pačuli, vetiveru, kůže, fazolí tonka, vanilky, pomerančových květů a bergamotu. Hořká mandle je zde zcela zásadní, a je prvním, co ucítíte po nanesení na kůži. Vlastně silně připomíná vůni mandlového amaretta. Díky pomerančovým květům má v průběhu nošení tendenci těžknout až vůni k likéru cointreau. Je ale mužná, ne příliš sladká a zbytečně otupující. Jedná se vyloženě o podzimní a zimní vůni. Na léto je až zbytečně těžká, ale to je na vkusu každého muže. Některé domy dělají jen závažné vůně a to i na parné, letní měsíce.

Homme-hp-GQ-29Aug14_pr_b

Zdroj: Guerlain

Pokud znáte Dior Homme, Valentino Uomo nebo třeba i Dolce & Gabbana The One, tak se vám L'Homme Ideal bude hodně líbit. Velice noblesní vůně, kterou můžete vzít k obleku nebo ke svetru a džínám a vždycky to bude vytvářet komplexní celek. Ostatně i flakón má noblesu. Tekutina uzavřená v elegantním prolamovaném flakón z jemně kouřového skla spíše přípomíná jemnou whisky než vůni.

Kdyby byl jen jeden parfém, který potřebujete letos na podzim, tak to bude právě Guerlain L'Homme Ideal.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!