H&M a Brick Lane Bikes šláply do pedálů

Publikováno: 13.02.2013 20:29 | Jiří Hofbauer

Švédský gigant H&M a kultovní londýnský bike shop Brick Lane Bikes se snaží převléct cyklisty z propocených dresů a nabídnout jim nejen stylové, ale současně i tak důležité funkční cyklistické oblečení.

Kolekce čítá celkem 11 kusů jako blejzry, bundy a svetry, trička, kalhoty i boty. Smyslem kolekce je obléct muže tak, aby mohl vyměnit auto za kolo a přesto nebyl u stolu v restauraci za sportem posedlého exota neznajícího pravidel slušného chování.

Návrhář H&M Petter Klusell se snaží kolekci představit tak, že každý kus je navržen aby fungoval samostatně nebo v kombinaci s ostatními kousky kolekce. Především ale aby plnil účel ať už šlapete do pedálů, pobíháte po městě nebo sedíte na obědě.

top

Zdroj: H&M for Brick Lane Bikes

Ceny kolekce se pohybují mezi £ 10 (290 CZK) za čepici po £ 80 (2 350 CZK) za nepromokavou bundu. Bunda je vyrobená prodyšného materiálu, pod rukávy má větrací otvory a do vnitřku jsou všité dva popruhy, díky kterým je možné bundu složit a vytvořit z ní batoh.

Nohavice kalhot mají mírně prohnutý tvar, aby se tak lépe přizpůsobily pohybu nohou během jízdy. Navíc pokud si elegantně ohrnete nohavice dáte vyniknout reflexním proužkům našitým na vnitřní straně.

Kolekce je vytvořena především z organická bavlny, recyklovaného polyesteru a recyklované vlny.

Feya Buchwald, zakladatelka Brick Lane Bikes říká: „Už se nemůžu dočkat až uvidím kluky jak v oblečení z této kolekce brázdí ulice měst kdekoliv ve světě.“

No, jestli se tento britský styl uchytí i v českých ulicích se teprve uvidí. Kolekce jde do prodeje 7.března 2013.

1

Zdroj: H&M for Brick Lane Bikes

2

Zdroj: H&M for Brick Lane Bikes

3

Zdroj: H&M for Brick Lane Bikes

4

Zdroj: H&M for Brick Lane Bikes

5

Zdroj: H&M for Brick Lane Bikes

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!