Happy Hour: koktejly z ginu

Publikováno: 11.01.2014 19:59 | Jiří Hofbauer

Gin je něco co nás asi nikdy neomrzí. Společně s vodkou patří k jedněm z nejpoužitelnějších a nejkombinovatelnějších druhů alkoholu. Lze z něj namíchat mnoho druhů koktejlů jako Martini, Tom Collins, Gin Fizz nebo věčná klasika G&T. Ve skutečně dobrém baru se vás ostatně zeptají z jakého druhu ginu si koktejl budete přát namíchat. Pokud si nevíte rady, nechte si doporučit. Barman přesně ví po jaké láhvi sáhnout. Vybrali jsme pro vás několik koktejlů z ginu, ale trochu jinak. Než je zavrhnete, nejprve ochutnejte. Stojí za to.

5538765ac9262086cfaa6ea29151d30d

Zdroj: Pinterest

Gin Buck

Gin Tonic je klasika, kterou milujeme a nikdy nás nepřestane bavit. Ale drobnost jako zázvorový tonik, klidně zázvorové pivo případně zázvorová limonáda, udělá s ginem skutečné divy. Pokud nechcete, aby na vás z láhve ginu vyskočil jeden z hradních strážců tzv. Yeomen Warders a proťal vás tím kopím, tak na toniku nešetřete. To co se prodává v těch xlitrových pet lahvích chutná i voní jak savo. Víme to, zkusili jsme to.

5 cl ginu

zázvorový tonik

čtvrtka limetky

Martini

Martini s olivou jsme pili všichni. Co zkusit tenhle koktejl trochu voňavější. Není to žádná věda – stačí pár kapek pomerančového bitteru.

2 díly ginu

1 díl suchého vermutu

2 kapky pomerančového bitteru

citronová kůra

White Lady

Tenhle recept vám nemůžeme odepřít. Samozřejmě především kvůli ginu, ale také pro Cointreau, což je pomerančový likér. Možná vás napadne, že je to pití pro slečinky, ale opak je pravdou. Je to docela silný 40% ovocný likér, který se dělá z pomerančů a pomerančové kůru. Cointreau má velké využití i v gastronomii a v některém z dalších dílů se k němu ještě určitě vrátíme. V tomhle koktejlu je právě pro svou výraznou chuť, kterou mu dává kůra. Koktejl White Lady totiž kromě ginu a citronové šťávy obsahuje i vaječný bílek. Ano, může se vám to třeba trochu protivit. Proto je skutečně důležité tenhle koktejl dělat v šejkru, aby se všechny složky dokonale propojili. Jen si pohlídejte ať je vajíčko čerstvé. Ideálně teplé ještě od slepice, což v centru města není problém.

4 cl ginu

2 cl Cointreau

2 cl citronové šťávy

vaječný bílek

Gin Sour

Ideální pro všechny, kteří mají rádi kyselejší drinky.

5 cl ginu

3 cl citronové šťávy

1,5 cl cukrového sirupu

Gin Fizz

Tohle je výše uvedený Gin Sour v letní variantě nadstavený sodou.

5 cl ginu

3 cl citronové šťávy

1,5 cl cukrového sirupu

soda
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!