Hardcore Pagani Huayra: jde to vůbec?

Publikováno: 10.08.2015 12:54 | Jakub Matulík

Malosériová italská značka Pagani vytváří jen ty nejpreciznější sporťáky na světě. Proto se není čemu divit, že většina z nich má cenovku posazenou od milionu euro výš. Legendární verzi Zonda měl před třemi lety nahradit nový model s názvem Huayra. Ten sice na svět přišel, vzbudil neskutečný humbuk, ale jak většina fanoušků této značky ví, tak generace Zondy stále žije a myslím, že ještě dlouho bude.

108762-pagani-huayra-hardcore001

Zdroj: autowereld.com

108763-pagani-huayra-hardcore002

Zdroj: autowereld.com

V Pagani si asi řekli, že Huayra není dostatečně výkonná, nebo dostatečně hardcore. Když naposledy Pagani přicházelo s hardcore variantou, vzniklo z toho nejrychlejší auto na Smyčce. Ano, máme na mysli Pagani Zondu R. Na stránkách této italské automobilky se objevila trojice videi, kde se prohání údajně nová verze Huayry SE. Vzhled je sice zamaskován kamufláží, ale jak známe Pagani, můžeme si být jisti, že nám přinese opět něco, při čem nám spadne brada až na zem.

108764-pagani-huayra-hardcore003

Zdroj: autowereld.com

108765-pagani-huayra-hardcore004

Zdroj: autowereld.com

Sám Horácio Pagani na Ženevském autosalónu přiznal, že chce ještě více unikátní auto. Proto se prý můžeme těšit pouze na dvacer kousků tohoto ultimativního hypersportu. Huayra SE bude nabídnuta pouze majitelům Huayry a podle slov Horácia se nebude jednat o auto pouze na okruh jako v případě zmíněné Zondy R. Podle nepotvrzených informací by se pod kapotou krásné karbonové Huayry měl objevit dvakrát přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec z továrny AMG. Výkon by se měl pohybovat nad číslem 760. My se nemůžeme dočkat, co z Horáciovy nové továrny vyjede za skvost. Škoda, že se neobjeví v České Republice.

108766-pagani-huayra-hardcore005

Zdroj: autowereld.com

108767-pagani-huayra-hardcore006

Zdroj: autowereld.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!