Hermès Eau de Narcisse Bleu

Publikováno: 10.07.2013 16:13 | Jiří Hofbauer

Před časem nás uchvátila kolínská Sandalwood britské značky Truefitt & Hill. Pokud máte raději sladší vůně poohlídněte se v parfumérii po novince od Hermés.

Kolínskou Hermès Eau de Narcisse Bleu vytvořil parfumér Jean-Claude Ellena, který namíchal i citrusový Terre d'Hermés. Hlavní esencí ve vysokém modrém flakónu je vůně pomerančových květů a narcisů. Květinový mix ale tvrdí po pižmu vonící galbánum, jehož vůně evokuje vůni dřeva a orientálních bylin.

hermes

Přestože je léto značky v poslední době vypouštěly na trh převážně těžké vůně obsahující oud tedy silnou vonnou esenci získávanou ze stromu aquilárie (agarwood). Tyhle hutné, kořeněné a dřevité vůně se všeobecně doporučují spíše na chladnější měsíce a léto si vystačí s lehčími, svěžejšími parfémy nebo klidně i kolínskými. Pokud vás nebaví parfémy střídat podle ročního období zkuste Dior Homme. Existuje v mnoha verzích – kolínská, intense, sport. Ale právě ta klasická vůně je skvělá bez ohledu na to, kolik ukazuje venkovní teploměr. Citrusová, lehce kořeněná vůně s dozvukem bermamotu je v zimě elegantní a taková noblesní a v létě osvěžující.

dior_homme

Při výběru parfému pamatujte na to, že ne každému voní stejně. Každý nos si ve vůni najde pro něj nejvýraznější tón. A současně ne na každém parfém voní stejně, což zvlášť teď v letních měsících může být poměrně rozhodující.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!