Hermès šlápl do pedálů

15.10.2013 20:50 | Jiří Hofbauer

Francouzský módní dům Hermès byl vždy spojován se světem ušlechtilých ořů a prvotřídních kožených výrobků. Ale Hermes už dávnou nejsou jen koně, sedla a birkin bag. Už v létě se Hermès se svoje zákazníky snažil přinutit k pohybu tím, že na trh uvedl limitovanou edici basketbalových míčů z nejjemnější modré teletiny.

Teď si pro bagetu můžete zajet na kole Hermès. Už podle kolekcí je jasné, že ani kolo nebude žádná hračka za pár tisíc. Lehká konstrukce z uhlíkových vláken obou kol Le Flâneur d’Hermès a Le Flâneur Sportif d’Hermès budou mít sedla, rukojeti i nosiče ušita z té nejjemnější býčí kůže.

„Naším cílem nebyl designový prvek do interiéru, na který se bude jen prášit. Chtěli jsme vytvořit kolo, které bude samozřejmě pěkné, ale především i funkční, bezpečné a snadno ovladatelné,“ argumentoval François Doré vedoucí divize Hermès Horizons.

Kola nabídnou hydraulické kotoučové brzdy a osmi nebo jedenácti stupňovou přehazovačku. Kolik za tu parádu? Cena základního modelu začíná na $ 10 750. V prodeji bude od listopadu.

11-hermes-bicycle1

Zdroj: Hermès

11-hermes-bicycle2

Zdroj: Hermès

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!