Herní konzole GameStick

Publikováno: 04.01.2013 12:24 | Petr Hájek

Kdyby přišla řeč na herní konzole běžící na mobilním operačním systému Android, jistě by si nejeden z vás vzpomněl na prototyp podobného zařízení zvaného Ouya, jenž bude na trhu v březnu. Dnes ovšem dostala konzole Ouya nečekanou konkurenci v podobě takřka identického zařízení zvaného GameStick.

1

Zdroj: technabob.com

2

Zdroj: technabob.com

Filozofie za podobnými konzolemi je velmi prostá - pro tento systém již vzniklo téměř 700 000 her a další se objevují každý den (nemluvě o emulátorech jiných počítačů a herních konzolí). Konzole nemá displej, namísto toho předpokládá, že jí dodáte zázemí v podobě své vlastní HD televize nebo PC monitoru.

Ceny konzolových her dnes často nejsou nízké a běžně se pohybují i okolo hranice 60-70 USD, takže koupě podobného zařízení za 80 USD (resp. 115 USD později) vypadá pořád jako dobrý kup. Mnoho z výtečných her na Google Play je navíc freeware. Jiné hry jsou typu free-to-play (platíte jen když chcete) a ty jiné jsou sice komerční, nicméně vždy tyto ceny respektují svoji mobilní klientelu, takže málokdy stojí víc než 1-5 USD.

Nadešel čas odhalit, jaké parametry konzole bude mít: procesor - Amlogic 8726-MX, 1 GB DDR3 RAM a 8 GB flashe. Nebude samozřejmě chybět nástroj pro stahování a hledání her na Google Play a ukládání pozic do cloudu. Přislíbeno bylo též Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth LE 4.0, Android Jelly Bean a podpora plného HD 1080p videa. Mimochodem, konzole bude podporovat až 4 ovladače najednou: gamepad/myš/klávesnice.

2013-01-04-1

Zdroj: Dvice

V čas psaní článku již projekt GameStick sesbíral zhruba více jak třetinu nad potřebných 100 000 USD nutných k rozjetí produkce. Je tedy pravděpodobné, že dorazí do úspěšného konce a uvidí světlo světa.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!