Hi-tech ponožky pro sportovce

Publikováno: 19.06.2013 12:43 | Petr Hájek

Techniku, kterou lze na sebe obléci, tu již dávno nevnímáme jako něco doslova ze sci-fi, ale podobné věci se nám pomalu a nezvratně stávají běžnou součástí života. Vezměme si třeba nedávno uvedené Google Glass nebo produkt, o němž bude řeč dnes. Jde o ponožky, které vám pomohou se cvičením.

sensory-smart-socks1

Zdroj: Heapsylon

Není to tak dávno, co společnost zvaná Heapsylon vyvinula speciální pár ponožek a nazvala je Sensoria. Řečený speciální pár je vyroben z unikátního e-textilu. To je zase látka, která umí detekovat tlak a tím tedy i to, jak je noha používána.

Jestliže chcete Sensorii používat, musíte si nejdříve ale obléct malý Bluetoothový kotníkový náramek. Ten bude interagovat s ponožkami a přenášet data do PC nebo smartphonu. Heapsylon data probere a na oplátku vrátí pár tipů, jak si zlepšit výkony.

Snadno se tak dá zjistit třeba to, zda má někdo nesprávné návyky při chůzi nebo běhu. A nesmíme zapomenout určitě ani na fakt, že u amatérů běžně dochází k tomu, že nohy namáhají nepřirozeným způsobem (namátkou mají nesprávný a tedy nebezpečný úhel doskoku).

Ponožky jsou z "nekousavé" a snadno vypratelné tkaniny, takže máchat, sušit a prát je můžete, jak je jen libo. Ačkoliv vznikl celý projekt hlavně pro profi-běžce, dá se pro něj vymyslet určitě i řada použití takříkajíc mimo branži (třeba v lékařském odvětví pro sledování selhávání nohou u diabetiků apod.).

Sensoria dorazí na trh příští rok a za její první sadu zaplatíte 150 USD. Poté za další tři kusy už jen 60 USD.

Sensoria Fitness from Heapsylon on Vimeo.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!