Hip-hopový klenotník Gabriel Urist

Publikováno: 15.03.2014 12:57 | Václav F. Mensa

Jeho kousky vídávají všichni a skoro nikdo si to neuvědomuje. Média okolo světa jej nazývají "hip-hopovým klenotníkem". Tento muž, žijící v newyorském Brooklynu, vytvořil bezpočet pánských doplňků, které stojí za pozornost. Pokud milujete určitý sport, můžete to ukázat šperkem od Gabriela Urista.

Jeho život je jak typický americký sen. Narozen v malém městě, na střední škole hrával basketball ale na výuku skoro nechodil. Dle jeho slov se spíše „poflakoval venku a maloval na zdi.“ Dnes, o pár let později, má za sebou kolaboraci s Nike či NBA či dokonce legendárními mentolkami Altoids. To zas takové množství mladých designérů říct nemůže.

Gabriel_Urist_1

Zdroj: gabrieluristjewelry.com

Gabriel_Urist_2

Zdroj: gabrieluristjewelry.com

Kvůli své kolekci skládacích nožů, které lze nosit na krku, chodil do kurzu výroby zbraní. Kvůli Nike se naučil šít boty. Tento mladý muž evidentně bere šperkařské řemeslo vážně, ale současně vytváří něco, co na trhu chybělo. Přetvořil komerci v čistý a opravdový luxus.

Navzdory faktu, že si vydobyl pověst drsného hocha, co udělal manžetové knoflíčky Wu-Tang clan, jeho poslední kolekce je inspirována "milostnými dopisy". Jak sám řekl, chtěl udělat kolekci, která ukáže ženě, co k ní muž cítí, i když mu nestačí slova. Tohle je to pravé. Překvapte svou drahou polovičku něčím z jeho dílny. Originální, svěží a jasné.

Gabriel_Urist_3

Zdroj: gabrieluristjewelry.com

Gabriel_Urist_4

Zdroj: gabrieluristjewelry.com

Gabriel_Urist_5

Zdroj: gabrieluristjewelry.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!