Hodinářská ikona Tank de Cartier slaví 100 let

Publikováno: 30.07.2017 09:00 | Lenka Mařanová

Hodinky Tank francouzského domu Cartier se zrodily v roce 1917 ze silné vize, které předcházel dlouhý proces hledání a vytváření toho pravého designu. Model, který ignoroval tradice, otřásajíce zavedenými zvyky a konvencemi, vnesl do hodinářských dílen moderního ducha v designu, jež byl předurčen stát se ikonou.

Tank 100 years

Zdroj: Cartier

Louis Cartier stvořil první skutečné náramkové hodinky - pravoúhlé, nikoli kulaté, aby je odlišil od vzhledu kapesních hodinek a signalizoval tak vstup do nového století. Hodinky Tank se staly základním kamenem tradice, ze které značka Cartier dodnes vychází a systematicky ji rozvíjí. Letos hodinky Tank de Cartier oslavují 100 let výročí od svého vzniku. Tento univerzální symbol stylu a elegance, který na své cestě napříč celým stoletím slaví neuvěřitelné úspěchy, neustále ohromuje všechny svobodomyslné duše bez ohledu na jejich věk. Propojujíce jednotlivá období, hodinky Tank daly vzniknout modernímu způsobu života, v jehož centru se nachází tři kultovní modely: Tank Louis Cartier, Tank Américaine a Tank Française.

Tank Americaine moyen model in steel_WSTA0017

Zdroj: Cartier

Tank cintree skeleton pink gold model_WHTA0008

Zdroj: Cartier

Tank de Cartier_CASTELBAJAC

Zdroj: Cartier

Od Alaina Delona po Andyho Warhola, od Madonny po Catherine Deneuve či Lady Dianu - hodinky Tank se staly pro svůj decentní design s harmonickými liniemi oblíbeným modelem známých tváří po celém světě. Tito vizionářští obdivovatelé vnímají sílu vyzařující z hodinek Tank de Cartier, jejichž perfektní proporce znamenají pro svého nositele více než jen status, který symbolizují.

Tank de Cartier_Andy WARHOL

Zdroj: Cartier

Tank Française medium model, steel, diamonds_W4TA0009

Zdroj: Cartier

Tank de Cartier_LADY_DIANA

Zdroj: Cartier
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!