Hodinky Greubel Forsey GMT

Publikováno: 04.08.2013 12:28 | Petr Hájek

Časoměřič Greubel Forsey je tím typem hodinek, které je prostě nutno vidět a vyzkoušet osobně, aby je člověk skutečně ocenil po všech stránkách.

GF_GMT_5

Zdroj: Hodinkee

Poměrně běžně jsou již dnes k vidění modely, jenž mají různá udělátka ve více osách, nicméně Greubel Forsey GMT tomu nasazuje korunu přidáním dalšího rozměru - namátkou onen 3D titanový globus ukazuje světový čas.

GF_GMT_7

Zdroj: Hodinkee

Greubel Forsey GMT jsou vážně míněné hodinky pro osoby, jenž ocení prvotřídní řemeslné dílko a originalitu, před prázdnou líbivostí. I ony samozřejmě nabízejí zcela dle očekávání funkci nejzákladnější, totiž měření času. Ukáží vám však i max. 72hodinovou rezervu strojku po natažení.

GF_GMT_8

Zdroj: Hodinkee

Světový čas na hodinkách určitě nepřehlédnete a můžete se vsadit, že jejich konstrukce nechá běžné GMT kousky používající tak maximálně odpočtové prstence po stylové stránce daleko vzadu.

GF_GMT_1

Zdroj: Hodinkee

Hodinky mají pouzdro z růžového zlata a to o velikosti 43,5 mm. I na zádech však je cosi zajímavého - světový čas, jehož vnitřní prstenec symbolizuje čas letní a vnější normální. Slunce pak samozřejmě ukazuje polohu Slunce na obloze.

GF_GMT_4

Zdroj: Hodinkee

Hodinky stojí 595 000 USD, takže si je uvádíme spíše jako zajímavost, dovolit si je totiž budou moci jen ti skutečně velmi majetní.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!