Hodinky Seiko Astron GPS Solar

Publikováno: 27.12.2012 12:31 | Petr Hájek

Dnešní model využívá moderních GPS technologií k tomu, aby se sám nastavil. Co se týče jména "Astron", tak to vám možná bude něco připomínat, možná ale také ne, takže raději zdůrazníme, že to byly první hodinky firmy Seiko, jenž v roce 1969 nabídly tzv. křemenný oscilátor známý též jako "quartz".

2012-12-27-1

Zdroj: Hodinkee.com

U názvu nám ale podobnost končí a prostor dostává moderna. Model dnešní je solárně napájen a jelikož nabízí GPSku, je jasné, že se o pravidelný přísun energie musíte dokonale start. A opět GPS má prsty i v tom, že je Seiko Astron GPS Solar docela cvalík - 47 mm na výšku není málo. Ať je řemínek ze silikonu jakkoliv pohodlný, hodinky to jsou velké.

2012-12-27-1

Zdroj: Hodinkee.com

První pohled na Seiko Astron GPS Solar zřejmě způsobí majiteli jen klasických hodinek menší šok, jelikož se toho na místním displeji děje opravdu hodně. Je zřejmé, že zde nechybí minuty, hodiny a vteřiny. Na 3 hodinách je datumovka a na 10 hodinách je multifunkční registr: shora slouží jako indikátor připojení k satelitům, indikátor rezervy energie, dále indikátor režimu "letadlo" + je tu i letní čas.

2012-12-27-1

Zdroj: Hodinkee.com

Hlavním tahákem Seiko Astron GPS Solar je ale samozřejmě GPS. Jedině takto se totiž připojíte k síti satelitů na orbitě okolo Země, díky čemuž si hodinky zjistí naprosto vše samy a člověk nemusí nic nastavovat (chce to aspoň 4 satelity) - hodinky rozeznají všech 39 časových zón a opraví datum i čas na správné hodnoty (děje se jednou denně, ale celý proces lze vyvolat i manuálně).

Hodinky fungují i v běžné zástavě na jedničku, ovšem mezi opravdu vysokými mrakodrapy máte problémy, což ale určitě není takový problém, jelikož stačí poodejít pár kroků jinam nebo se prostě smířit s tím, že si hodinky projednou nastavíte ručně. Hodinky nabízí taktéž i kalendář a to až do roku 2100. Ocelový model stojí 2300 USD, přičemž za titanovou omezenou edici vysázíte na dřevo rovných 3850 USD.

Hodnocení článku:Komentáře

Jak se šťastně projíst veselými Vánocemi Jak se šťastně projíst veselými Vánocemi Zima je období, kdy se nejsnadněji nabírá tělesné tuk. Má to určitou spojitost s přírodou a zvířaty, kdy si ukládají k zimnímu... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!