Hodinky Tissot T - Touch Expert Steel T013.420.17.207.00

Publikováno: 19.03.2013 14:02 | Petr Hájek, PR

Ještě před tím, nežli si povíme více o těchto stylových sportovních hodinkách, určitě nebude špatným nápadem, uvést si, s kým dnes vlastně budeme mít tu čest? Připomínáme, že Tissot je výrobce luxusních švýcarských hodinek a jeho tradice je velmi dlouhá, nakonec společnost byla založena již v roce 1853 pány Charles-Félicien Tissotem a jeho synem Charles-Émile Tissotem.

2013-03-19-1

Zdroj: Tissot

Již letmý pohled na tyto moderní pánské hodinky naznačuje, co tu před sebou máme, jde samozřejmě o modernu každým coulem. Je zajímavé, jak často bývá právě ona volena k modelovým řadám určeným přírodnějším a outdoorovým typům, vlastně je tomu tak výhradně, pakliže nás paměť neklame... Ještě jsme opravdu neviděli outdoorové či potápěcí hodinky v duchu starých "cibulí". Moderna zde tedy určitě není jen tak náhodou, protože se v ní spojuje jak praktičnost, tak i to nejlepší z materiálů a z let zkušeností.

2013-03-19-1

Zdroj: Tissot

Řemínek zde není kovový, ale kaučukový a může být dle chuti a volby zákazníka tmavě šedý nebo oranžový. Obojí má své přednosti i zápory, ale předpokládáme, že zrovna u modelu Tissot T - Touch Expert Steel T013.420.17.207.00 dá většina lidí přednost pohodlnějšímu řemínku, za který se navíc nic nezachytí, před kovovým. Pouzdro hodinek je kulaté a dává vyniknout křivkám modelu o rozměrech 43,6 x 43,6 x 14,6 mm. A když už jsme u parametrů, odhalme si i váhu dosahující 124 g.

2013-03-19-1

Zdroj: Tissot

Hodinky jsou vodotěsné do 100 metrů a nemají běžné sklíčko, ale safírový křišťál, jak je dnes v luxusnějších řadách zvykem. Ručičky jsou luminiscenční a typově spadají pod bateriemi poháněný Quartz. Dalších funkcí je zde opravdu spousta, takže vybíráme z nich jen opravdu namátkou (celkem je tu na 16 rozličných funkcí): kromě času, data a počasí zde naleznete i otočnou lunetu, kontrolu stavu baterie, kompas, teploměr (-10 °C až +60 °C), výškoměr (od -400 do +9 000 m), světové časy, stopky, kalendář, osvětlení, alarm, datumovku a dotykový displej.

Počasí se hodinky snaží předpovídat na základě aktuální i minulé tlakové tendence na 24 hodin dopředu. S použitím místního kompasu si zase dejte dobrý pozor, abyste nepokládali hodinky poblíž kovových či nedejbože magnetických věcí (manuál doporučuje pro ideální určení severu co nejvodorovnější pozici).

Suma sumárum, za 22 510,- Kč si lze jen těžko představit kvalitnějšího společníka pro lyžaře, raftaře, horolezce a podobný typ lidí.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!