Holičství Gentlemen Brothers: královská péče na královských Vinohradech

Publikováno: 14.12.2015 17:00 | Štěpán Molitor

Když někoho potkáme, vždy si o něm vytvoříme prvotní obrázek. Posuzujeme jej jako celek. Vzhled, oblečení, upravenost, vůni. Spousta mužů věnuje peníze, čas a úsilí do oblečení. Ale někteří příliš neřeší to, jak vystupují, nebo nevěnují dostatečnou péči upravenosti. A zanedbané vousy, vlasy, obočí nebo ruce pokazí jinak dobrý dojem. Je důležité si uvědomit, že lidé nás vnímají komplexně. V tomto článku se budeme věnovat úpravě vlasů a vousů, navštívíme pánské holičství.

10

Zdroj: Gentlemen Brothers Barber Shop

Náš šéfredaktor říká, že když si koupíte špatné tričko, máte 30 dní na to ho vrátit. Ale když vás někdo špatně ostříhá, trvá to 30 dní, než vypadáte nějak zhruba normálně. Proto je výběr vlastního barbera důležitým krokem. Ideální je svěřit se do péče jednoho člověka, který vás zná a ví, co chcete. Výběr holiče je, bez nadsázky, stejný jako výběr lékaře. Tento člověk musí být zručný, důvěryhodný, vzdělaný a i osobnostně si musíte sedět. Návštěva holičství je pak příjemná a nejde o rutinní věc, ale o relaxaci.

038

Zdroj: Gentlemen Brothers Barber Shop

V redakci máme výbornou zkušenost s vinohradským holičstvím Gentlemen Brothers. Bratři Tomáš a Petr Kuckovi už byli unavení malou nabídkou a nedokonalými službami pánských salónů natolik, že se spojili s paní Šárkou Růžičkovou a založili vlastní podnik, kde budou konečně uspokojeny náročné požadavky nejen jejich, ale i dalších mužů. Vznikl tak koncept Gentlemen Brothers. Klienti si na nové služby velmi rychle zvykli a už za půl roku od otevření byli pánové z Gentlemen Brothers nuceni rozšířit prostory. A sotva přidali tři křesla, další zákazníci se opět nahrnuli. Tohle holičství není pouze místo, kde si necháte upravit vlasy a vousy. Je to klub. Muži se tu potkávají, navazují kontakty, popíjí pivo z domácího pivovaru. Tady nejde jen čistě o řemeslnou práci. O zákazníka musí být dokonale postaráno. Po přivítání na recepci vám příjemná slečna pověsí kabát a nabídne něco k pití. Pánové jsou labužníci a proto každý měsíc vybírají několik lahví prvotřídního alkoholu, který můžete zdarma ochutnat. Nebo se nechte povzbudit silnou kávou. Komplexní zážitek umocňuje klavírista, který každou středu a pátek zpříjemňuje atmosféru živou hudbou.

07

Zdroj: Gentlemen Brothers Barber Shop

V salonu pracuje 8 holičů, výběrem žádného neuděláte chybu. Kromě klasického stříhání a střihu strojkem můžete využít také holení břitvou. Holiči používají pouze kvalitní nástroje a kosmetiku předních britských značek. Dnes platí, a vždy platilo, že muž musí být v životě úspěšný, aby zaujal. A moderní byznysmen nemá čas nechat se hýčkat olejíčky, pudry, kolínskými deseti druhů a podobnými nesmysly. Vyžaduje prvotřídní práci, ale bez zbytečných průtahů. Holiči v Gentleman Brothers vyladili poměr mezi kvalitou a časovou náročností – bude o vás prvotřídně postaráno, ale nebudete mít pocit, že vás někdo zdržuje. Úprava vlasů nebo vousů tu trvá zhruba 30 minut.

040

Zdroj: Gentlemen Brothers Barber Shop

Pánové neusnuli na vavřínech – v nedávné době otevřeli pobočku na Moskevské ulici v Liberci. A připravují další. V Praze na Karlově náměstí vznikne něco, co v Česku nemá obdoby. To už nebude pouze holičství, ale oáza komplexních služeb pro muže, které zatím nikdo nenabízí.

Pokud váháte, komu svěřit péči o své vlasy a vousy, rezervujte si termín u Gentlemen Brothers – za své peníze dostanete perfektní výsledek a příjemný zážitek.

01

Zdroj: Gentlemen Brothers Barber Shop

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Na golf stylově s novou kolekcí od Hugo Boss Na golf stylově s novou kolekcí od Hugo Boss Německá společnost Hugo Boss byla založena v roce 1924, avšak až roku 2003 spatřila světlo světa sportovní kolekce funkčního a trendy... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!