Holičství Truefitt & Hill ve službách Jeho královské Výsosti

Publikováno: 10.06.2013 16:12 | Jiří Hofbauer

Více jak dvěstě let je londýnské holičství Truefitt & Hill symbolem tradice, profesionality a vysoce nadstandardních služeb. Má provozovny v Chicagu, Las Vegas, Torontu, Pekingu, Kuala Lumpur nebo Singapuru. Podle Guinnessovy kniha rekordů je uznáno jako nejstarší a dodnes fungující holičství.

TH

Zdroj: Truefitt & Hill

V roce 1805 otevřel William Francis Truefitt svůj první Gentlemen's Barber Shop na londýnské Cross Lane. Později v roce 1811 se přestěhoval na Old Bond Street. Protože byl ve svém oboru poměrně jedinečný nabídl své služby i královskému dvoru. Jeho Výsost král Jiří III. tak holičství udělil exkluzivní výsadu Royal warrants of appointment, která zaručovala přízeň členů královské rodiny, a Peter Truefitt, bratr zakladatele, se stal králův osobní parukář.

V roce 1911 Edwin Hill & Co. založil holičství na Old Bond Street 23. Z tohoto vzájemného soupeření postupně vznikal koncept, který získal finální formu v roce 1935 kdy se firmy sjednotily pod název Truefitt & Hill. Současná poloho holičství je od roku 1994 St. James's Street.

Dnes nad holičstvím svým doporučením drží ochranou ruku Jeho královská Výsost princ Philip, vévoda z Edinburghu.

lorestruefitt-hill-05

Zdroj: Truefitt & Hill

Truefitt & Hill má v dnešní době dominantní postavení ve světě holičů. Mezi jeho klientelu patří členové královské rodiny, top manažeři, členové obou (!) komor parlamentu, státníci, umělci, díky příznivým cenám prakticky všechny vrstvy britské společnosti.

Můžete se nechat ostříhat, oholit, dopřát si manikúru, po náročném dni masáž hlavy nebo obličeje. Kromě služeb však nabízí i celou řadu doplňkových produktů – vody po holení, kolínskou, šampony, tuhá mýdla, sprchové gely, kondicionéry.

Nás nejvíce zaujala kolínská Sandalwood. Jak voní? Jako skutečný pocit čistoty a briskní svěžesti. Citron, limetka, bergamot v kombinaci s klasickými tony santalového dřeva, cedru, tonky a pižma. Je to neskutečně povedená kombinace, která vás uchvátí pro svou lehkost. Dle mého názoru předčí i komerčně známější parfémy od módních domů.

Sandalwood-Collection

Zdroj: Truefitt & Hill

A příjemná zpráva nakonec – pokud jsme vás nalákali, zajděte si pro lahvinku kolínské do Pánské pasáže. Případně vybírajte z bohaté nabídky na e-shopu Truefitt & Hill, který dodává i do České republiky.

img_4170

Zdroj: Truefitt & Hill

8129857333_74b19ba479_b

Zdroj: Truefitt & Hill
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!