Holit nebo neholit od krku níže?

Publikováno: 05.03.2015 16:26 | Václav F. Mensa

Vše se vyvíjí a zlepšuje. Ať už jde o auta, iHračky, vědu nebo léky. Dále postupuje i světové povědomí o tom, jak o sebe pečovat. Dávno neplatí, že s mastnou pletí musíte používat alkoholové přípravky. Už víme, že voda a jídlo ovlivňují vzhled. A spousta dalších věcí. Nicméně, stále se dostatečně nerozšířilo jedno. I muži by se měli holit či "upravovat" od krku níže.

Potní žlázy jsou na těle velmi důležité. Regulují teplotu a vyplavují toxické látky ze systému. Sám pot funguje i jako mírné a přírodní SPF (tedy, v době kdy existovala ozonová vrstva). Pot je složen z vody a rozpuštěných látek. Kyseliny a minerály. A známá mléčná kyselina. Ta v kombinaci s bakteriemi na povrchu kůže způsobuje zápach. V podpaží je potních žláz velké množství a chlupy dříve přirozeně odváděly pot. Avšak od doby, od kdy nosíme košile a saka je péče důležitější. Holení podpaží stále spousta mužů odmítá nebo zanedbává, neboť se domnívají, že je to příliš zženštilé. Ne, jak už bylo zmíněno, je to jen vývoj. Udělejte pro sebe službu a přece jen začněte.

BG2024_15-U3P-global-001-1

Zdroj: Philips

Kůže na tomto místě je velmi citlivá. Samozřejmě musíte použít jinou žiletku, než používáte na obličej. Nezáleží na druhu gelu na holení ale v případě, že nehodláte tímto rituálem trávit mnoho času, pořiďte si Genuine Shave Cream od značky Tom Robinn Paris. Doslova během vteřin zjemní chloupky a usnadní oholení. Současně zvlhčí a ochrání kůži. Po oholení použijte trochu kokosového oleje. Může to znít podivně, ale je to přírodní deodorant a nezarostou vám chloupky. Používejte deodorant nebo antiperspirant každý den, tolikrát, kolikrát je potřeba. Nehledě na roční dobu nebo situaci.

Ochranný krém na holení Tom Robinn Paris Genuine Shave Cream, 220 Kč

ochranny-krem-na-holeni-genuine-shave-cream-125-ml_14168907

Zdroj: Archiv značky

Další věc je rozdělenost mužů co se týče upravování intimních partií. Jedna strana jsou zapřisáhlí příznivci a druzí odpůrci. Většina žen je proti holení dohladka a je to pochopitelné. Nicméně, úprava je jiná věc než likvidace. Zastřihnout holícím strojkem na centimetr nebo několik milimetrů je otázka chvíle a zvýší to vaši osobní pohodlnost. Není důvod se toho obávat. Holíte-li žiletkou úplně, je nutné ještě více dbát na citlivost daných partií. Nejprve nahřát, pak holit po směru. Nakonec použít hutný balzám nebo olej. Dobře hydratovaná a klidná kůže znamená žádné zarostlé chloupky.

Holicí strojek na tělo Philips Bodygroom series 5000, 1 499 Kč

BG2036_32-APP-global-001

Zdroj: Archiv značky

Věnujte pozornost i ostatním částem těla. Nevzhledné chlupy na článcích prstů a v nose nebo sem tam na zádech. Zde všude buď pravidelně pracujte s žiletkou, jednou za čas s voskem nebo věřte péči kosmetických procesů s laserem. Laserová procedura stojí za zvážení, pokud víte, že vás určité partie budou obtěžovat na vždy. Výsledky jsou totiž téměř trvalé. Epilace ale poslouží podobně. Stroj na rozehřívání vosku, vosk i papír od firmy Starpil je k dostání na webu krasa.cz (koupíte to online, neutrpí vaše mužnost).

Epilační přístroj Starpil Economic, 849 Kč

depilacni-pristroj-economic

Zdroj: Archiv značky

Epilační papírky Starpil, 200 Kč

depilacni-papiry-hladke--ks

Zdroj: Archiv značky

Tělový epilační vosk pro muže Starpil, 77 Kč

telovy-epilacni-vosk-pro-muze-110-g-1

Zdroj: Archiv značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!