Horký koktejl Gintelligence No.2

Publikováno: 01.02.2014 23:58 | Jiří Hofbauer

Kdyby byl červenec a těžká parní noc byl by ideální čas vyrazit do centra na panáka. Je ale únor, venku mínus 8°C, vám kape z nosu a místo apartního saka na sobě máte norský svetr. I my právě řešíme sérii chřipek a nachlazení. Takže známe přesně ten moment zoufalství, kdy se od horské vody s citronem přesunete ke coldrexu a po dalších třech dnech ke slivovici. Ano, situace už je vážně tristní. Jestli je vám skutečně zle (jako nám) zkusíte absolutně cokoliv, abyste přestali smrkat, slzet a mít zalehlé uši. Odpověď je jednoduchá – koktejl. Tentokrát ale horký. To co bude jeho extra složkou je nezvykle čaj. Ale ne ledový, ale heřmánkový.

Heřmánek se podává při trávicích potížích, pro zklidnění nervů i k utišení úzkosti. Navíc sáčky heřmánkového čaje slouží i po vylouhování. Sáčky můžete přiložit na oči a tak ji pomoci od únavy, opuchlosti nebo třeba i zánětu spojivek. Pokud máte sáčkový čaj, je to jednoduché. U sypaného čaje si můžete udělat malé sáčky z gázy a funguje to stejně.

Do drinku patří i bezový likér a ne náhodou. Šťáva z bezinek pomáhá nachlazeních a zvyšuje obranyschopnost organismu. Snižuje horečku, podporuje pocení, má močopudné účinky, čistí krev, podporuje tvorbu krve a mírní bolesti.

Golden Monaco Tonic je v našich končinách prakticky nesehnatelný. Pokud ale máte známého barmana nebo někoho v gastronomii, tak to nebude problém. Výhodou toniku je nízký obsah cukru (21 kcal/100ml). Navíc se skvěle hodí k mixům s ginem. Už ve svém základu obsahuje kardamon a jalovec. Je suchý, docela dost perlivý a díky tomu jsou drinky takové jiskřivé a na chuť bohaté. Pokud budete mít příležitost, rozhodně vyzkoušejte. Lze ho ale celkem solidně nahradit kvalitním tonikem a výsledek je taky dobrý. Opět platí, že to na čem se vyplatí nešetřit je gin.Gintelligence No.2

50 ml Tanqueray No.Ten

10 ml bezového likéru

láhev Golden Monaco Tonic

sáček heřmánkového čajeOhřejte vodu až těsně pod hranici varu. Nesmí vřít. Láhev s tonikem postavte do šálku (nebo konvičky, podle toho v čem budete drink připravovat) a zalijte jej horkou vodou. Kolik toniku? Držme se původního receptu, kdy je na jeden drinku jedna láhev, tedy 230 ml. Musí zteplat nejen láhev ale i šálek. Poté vodu vylijte. Do šálku jde gin, likér a sáček s čajem zalitý horkým tonikem. Nádobku přiklopte. Vytvoří se tam speciální horká atmosféra, díky které se většina alkoholu vypaří.

Nezaručíme vám, že tenhle drink zabere. Pořád je to spíš požitek než zázračná meducína, po které se ráno postavíte na nohy. Ale určitě, zvlášť pokud nemůžete spát a potřebujete si odpočinout tak rozhodně funguje.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!