House of Cards vstupuje do třetí řady

Publikováno: 18.02.2015 19:58 | Václav F. Mensa

Francis Underwood tiše stojící u stolu v oválné pracovně a s výrazem, který mají muži při lovu, dvakrát uhodí do dřeva prstenem. Tak skončila druhá série House of Cards. Už 27. února startuje třetí řada a celý svět se nemůže dočkat.

Malé pozadí seriálu, pokud jste se na něj ještě nedívali. Francis "Frank" Underwood je kongresman bojující ve Washingtonu o moc. Netají se svým karieristickým postojem a ani životním mottem, že účel světí prostředky. Pochází z malého a chudého města. Vypracoval se tudíž z ničeho a nehodlá se zastavit. Dokonale ho ztvárnil Kevin Spacey. Osvojil si kvůli seriálů hlubší,"macho" hlas.

Doby, kdy Jenny z Forresta Gumpa jezdila s kytarou po světě jsou pryč. Teď se vrací s krátkým sestřihem a chladným výrazem ve tváři. Kongresmanova manželka, Claire Underwood je šéfkou charitativní organizace a společně se svým manželem si vzájemně pomáhají v dosahování cílů. Během první série třeba vyhodí polovinu osazenstva své kanceláře nebo vyhrožuje smrtí dítěte ženě v očekávání. Když je Frank jmenován Viceprezidentem, opustí svůj post a začne vykována povinnosti druhé dámy.

House of Cards získává ve Spojených státech a třeba Británii velkou míru pozornosti a sbírá ocenění. Jde o remake starého, Britského seriálu ve kterém se člen parlamentu také pral o vliv a moc. Seriály na politickém pozadí jsou vždy úspěšné. Mají myšlenku, ukazují nějakým způsobem opravdový svět. Tedy, ne všude. U nás stačí fotbalové hřiště, gynekologie nebo malá vesnice kdesi a jsme good to go.

I když je samozřejmě jednání Underwoodových přehnané, alespoň získáte lepší představu o pravomocích jednotlivých funkcí a o systému, který v Americe vládne. House of Cards je skvělý náhled do politiky i když každý pravý politik řekne, že to tak není. A krom toho, seriál poskytuje i několik cenných životních lekcí.

Vždycky si najdete čas na sportování. Když může běhat první pár, vy přímo musíte.

O životním partnerovi je dobré vědět naprosto vše. Pak překonáte jakékoliv bouře. ( Mimochodem, je prokázáno, že sportování s partnerem utužuje a zlepšuje vztah.)

Co se oblékání týče, všechno se točí jen kolem dokonalé krejčoviny. Jakmile to nesedí jak brnění, nenoste to. Power dressing funguje.

Jakmile máte životní cíl, nemá smysl se zastavit. Prostě jděte, v mezích zákona samozřejmě, a dosáhnete všeho, po čem toužíte.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Calvin Harris novou tváří Emporio Armani Calvin Harris novou tváří Emporio Armani Autor hitů We Found Love, Bounce, Drinking from the Bottle, I Need Your Love nebo Thinking About You má nový kšeft. Koncem loňského roku... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!