Hračky Jamese Bonda, které jsou dnes již realitou (1.)

Publikováno: 05.01.2013 12:35 | Petr Hájek

Během posledního půlstoletí jsme se dočkali přesně 23 filmů s legendárním agentem Jamesem Bondem plných smrtících, zajímavých a futuristických hraček všeho druhu. Většina z nich vypadala v čas filmu pravdě neuvěřitelně, ale dnes jsou podobné věci často mezi námi, aniž by si to jeden uvědomoval.

1. Gyroplane - You Only Live Twice (1967)

Přede očima máte Wallis WA-116 Series 1 gyroplane (krycí jméno Little Nellie). Ve filmu měl rakety, kulomety a plamenomety, které v civilní verzi pochopitelně chyběly. Gyrokoptéra na snímku byla reálná a neprodalo se jí sice moc kusů, to ovšem její pravost nijak nesnižuje. Podobný vírník seženete i u nás za 1-2 miliony Kč.

2013-01-05-1

Zdroj: Gizmodo

2. Fingerprint Scanner - Diamonds Are Forever (1971)

Tiffany Case a její unikátní biometrický skener byl oklamán tím, že si Bond vzal falešný prst. Dnes je již technologie na natolik vysoké úrovni, že podobnou věcičku často najdete třeba u notebooků jako ochranu, což je jistě pohodlnější cesta, nežli pracně vypisovat tisícimístné heslo. Ošidit moderní verzi by také asi bylo těžší, jelikož není problém zajistit, aby podobná technika poznala to, že se jí opravdu dotýká teplá kůže a tvor má tepající srdce.

2013-01-05-1

Zdroj: Gizmodo

3. Minox Camera - On Her Majesty's Secret Service (1969)

James Bond používal k focení mimo jiné i tento pidi-fotoaparát jménem Minox A IIIs. Tehdejší dny se bez podobné hračky neobešla žádná slušná detektivka, případně proháněčka ruských špionů, nicméně dnes podobných gadgetů najdete plno v kdejakém krámu s digitály, o internetu ani nemluvě.

2013-01-05-1

Zdroj: Gizmodo

4. Jetpack - Thunderball (1965)

Ačkoliv o Jetpacku první generace ctitelů agenta pouze snily, dnešní člověk si může podobných radovánek dopřávat po libosti. Pravda, je to nákladný koníček, ale co dnes není... Dnešní model nese jméno The Bell Rocket Belt (též Lunar Flying Vehicle - LFV) a nestojí za ním nikdo menší, nežli americká NASA, která jej vyrobila již v polovině šedesátých let minulého století.

2013-01-05-1

Zdroj: Gizmodo
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!