Hračky Jamese Bonda, které jsou dnes již realitou (2.)

Publikováno: 12.02.2013 13:20 | Petr Hájek

Během posledního půlstoletí jsme se dočkali přesně 23 filmů s legendárním agentem Jamesem Bondem plných smrtících, zajímavých a futuristických hraček všeho druhu. Většina z nich vypadala v čas filmu pravdě neuvěřitelně, ale dnes jsou podobné věci často mezi námi, aniž by si to jeden uvědomoval

5. Homing beacon, Goldfinger (1964)

Jednou z nejdůležitějších hraček v každém správném filmu, kde je minimálně 30 % z herců tvořených špiony, jsou stopovací vysílačky. A každý znalec příslušné literatury i filmů hned ví, že se s nimi dá navést s milimetrovou přesností na libovolný cíl. Na snímku je dnešní řešení Digital Angel od Applied Digital Solutions, jenž nabízí služby týkající se sledování satelitního typu a to pro kohokoliv včetně běžných jedinců.

2013-02-12-1

Zdroj: Gizmodo

6. Laser, Goldfinger (1964)

Pamatujete na scénu, kdy Auric Goldfinger zkoušel přeříznout Jamese Bonda napůl laserem dost silným na to, aby řezal ocel? I tato technologie je dnes běžně k vidění, většinou sice v mírnější formě (stále použitelné třeba na efektní práskání balonků), ale technický laser v továrně samozřejmě ocel řezat musí, jak jinak by se dělala spousta z dnešní techniky?

2013-02-12-1

Zdroj: Gizmodo

7. Remote-Controlled Doors, Thunderball (1965)

V roce 1965 byla tato technologie poměrně mladá (cca pod 10 let existence), tudíž byli diváci Thunderballu řádně ohromeni, když Emilio Largo stiskl tlačítko a otevřel tajné dveře do briefing-roomu. Dnes jsou podobné dveře ve většině garáží nebo kuchyní.

2013-02-12-1

Zdroj: Gizmodo

8. Polarizing Sunglasses, A View to a Kill (1985)

V tomto filmu díky polarizovaným slunečním brýlím Bond viděl srze tónované okno. Ačkoliv podobnou věc většinou člověk cíleně nehledá, neznamená to jistě, že byste ji na trhu nenašli: model od Oakley má taktéž polarizovaná skla, ovšem k tomu navíc také sluchátka a 128 MB paměti na hudbu - o tom se Bondovi ani nesnilo!

2013-02-12-1

Zdroj: Gizmodo
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!