HTC Droid DNA - 1080p v premiéře

Publikováno: 14.11.2012 12:54 | Petr Hájek

A tu jej máme, příznivci mobilních multimédií, račte si dnes otevřít lahvinku něčeho fajnovějšího či obecně ostřejšího, první smartphone s rozlišením 1080p je tu! Za novinkou stojí již téměř desetiletí známá společnost HTC a zámořský operátor Verizon, kteří oznámili HTC Droid DNA jako první smartphone v historii lidstva, jenž vám oko pohladí stejně, jako HDTV, co máte doma na zdi.

2012-11-14-1

Zdroj: HTC.com

Nejprve musíme samozřejmě obrátit pozornost k tomu, co každého zajímá nejvíc: displeji. Jde o skutečný 1080p a nejen "pouhý" 720p - pixely nejsou okem prakticky vidět. Typologicky pak jde o model Super LCD 3 chráněný technologií Corning Gorilla Glass 2. Jeho rozlišení na palec je zcela dle předpokladu a vpravdě extrémní - 440 PPI aneb 440 bodů na palec displeje je opět světový rekord, jenž nechává kdesi daleko vzadu předchozí pokusy jiných značek.

Zařízení je poháněno procesorem Qualcomm Snapdragon S4 Pro, jenž tu tepe na 1,5 GHz a jde o quad-core typ. Solidní 2 GB RAM jsou taktéž mocným parametrem a ustojí i desítky spuštěných aplikací. Jako operační systém zde najde zákazník Android 4.1.1 známý i pod označením "Jelly Bean". Součástí je kromě základní softwarové sady též i množství telefon personifikujících utilit a skinů, takže i na displeji vidíte jen to, co sami chcete a co si nastavíte. Akumulátor disponuje kapacitou 2 020 mAh a přístroj se dobíjí bezdrátově.

Aparát nabízí 8 Mpix rozlišení + světelnost F2,0 při 28 mm přepočtového ohniska a 5 úrovní pro blesk. Fokus je tu prý extrémně rychlý, takže člověk si vyfotí, co chce a snadno bez toho, aniž by danou scénu propásl. Video jde natáčet v plném 1080p a pak si jej zde zobrazit skutečně 1:1. Je zde i vedlejší kamera pro video-telefonii, která má pouze 2,1 Mpix.

Zbytek prvků byl dle firem rovněž upraven a vyveden tak, aby podtrhl význam displeje. Záda jsou třeba z měkkého materiálu, žádný chladný kov. Přístroj bude chvíli exkluzivně nabízen pouze přes americký Verizon, je ale takřka jisté, že se brzy objeví další HDTV-ready smartphony, nikoliv nutně od HTC však. Prodeje začnou 21. 11. a cena bude 199,99 USD při upsání se na dvouletý kontrakt.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!