Huawei Ascend Mate: Mobil s 6" displejem

Publikováno: 26.12.2012 12:15 | Petr Hájek

Ačkoliv nejsou mobily s obřími displeji již příliš kapesní záležitostí, což je nakonec věc, o kterou jde u mobilního telefonu v první řadě, stále si jistě najdou své příznivce - velký displej se v dnešní HD době plné multimédií hodí zkrátka vždy.

2012-12-26-1

Zdroj: Dvice

Typ zařízení, o kterém dnes bude řeč, nespadá ani do sekce tabletů, ale ani do ryzích mobilů - je to kříženec nazývaný "phablet", tedy napůl tablet a napůl mobil. Jedním z největších phabletů byl zatím Samsung Galaxy Note II s 5,55" úhlopříčkou, ale již byl světu přislíben model Ascend Mate s 6,1" displejem.

Pár HD smartphonů jsme tu již určitě měli, ale ty byly v drtivé většině příliš malé na nějaké větší HD orgie. Konkrétně tento chytrý mobil, který vám opravdu protáhne kapsu, má být poprvé viděn v provozu na letošní akci CES, která se bude za pár týdnů odehrávat jako vždy v Las Vegas.

Se svými 6,1" palci úhlopříčky u displeje rozlišení 1920 x 1080 pixelů má zařízení zcela bez přehánění blíže k iPadu Mini nežli třeba iPhone 5, přesto je to ale určitě přístroj, který si budou v první řadě pořizovat jistě zákazníci toužící hlavně po maxi-mobilu.

Za výrobou zařízení stojí Huawei, jehož inženýři sáhli po 1,8 GHz quad-core procesoru, masivním 4000 mAh akumulátoru a rozlišení použitého displeje dělá 361 PPI (pixelů na palec), což je shodou okolností více, než kolik nabízí iPhone 5 a jeho Retina Display.

Firma Huawei naznačila rovněž i cenu, která by měla dosáhnout k sumě 480 USD. Datum dostupnosti ale pro změnu zmíněno nebylo, dá se však předpokládat, že se novinka objeví nejprve v Asii, jak to bývá nepsaným pravidlem.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!