Humidor Trinidad zazářil na aukci

Publikováno: 20.06.2013 12:49 | Petr Hájek

Tento týden byl na londýnské aukci u Christie's jednoznačný favorit - šlo o humidor Trinidad podepsaný nikým menším, nežli Fidelem Castrem osobně. Humidor obsahoval 124 doutníků a prodal se ve finále za 172 317 USD, což je o dost více, nežli kolik mu bylo předpovídáno (85-128 tisíc USD).

trinidad-40th-anniversary-humidor-3_GdRkv_48

Zdroj: Bornrich

Humidor je vyroben z cedru a mahagonu a nese logo trojitého T (jakožto vrcholně prestižní značky Trinidad) ve stříbře. A ten byl samozřejmě pro aukci vybaven solidní armádou rozličných typů doutníků: nejcennějšími ale určitě byly 33 Trinidad Laguito No. 1s Lanceros rozměrů 7 1/2" a s 38 prstýnkem.

trinidad-40th-anniversary-humidor-2_rvDV4_48

Zdroj: Bornrich

A proč byla zvolena tato velikost? Jelikož dokonale odpovídá originálním Diplomatic Trinidads, což jsou nejfajnovější doutníky z Kuby, které dostávaly návštěvy od castrovy vlády (to platilo již někdy od dob, co existuje Cohiba jako doutníková značka).

trinidad-40th-anniversary-humidor-1_a4yWz_48

Zdroj: Bornrich

Majitelem se stal anonymní vítěz aukce, takže je otázkou, zda si humidor bude držet doma jako raritku nebo si na doutnících pěkně pochutná.

trinidadhumidor_close-225

Zdroj: Bornrich

Mimochodem, u londýnského aukčního subjektu Christie's se doutníky naposledy dražily někdy v listopadu, takže ani zde to určitě není až tak běžnou věcí. Ale i tento měsíc se tam má dražit leccos z produkce C. Gars Ltd., ale o tom zase jindy.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!