Hydromechanické hodinky HYT H2

Publikováno: 12.04.2013 17:45 | Jiří Hofbauer

Značka HYT představila svůj poslední výtvor H2. V těle hodinek jsou dvě pružné nádrže (pumpy) napojené na konce kapiláry. Jedna nádržka pumpuje do kapiláry (tenká trubička kde dochází k přetlaku, vzájemnému silovému působení, například dvou tekutin) vodný roztok obohacený o fluorescein, který způsobuje fosforeskující zabarvení, zatímco druhá čirou viskózní kapalinu.

959978

Zdroj: HYT

Výchozí stav je v 6.00 hodin ráno kdy kapilára je naplněna čirou tekutinou. A právě tehdy začíná dvanáctihodinové představení. Levá nádržka začne do oběhu tlačit fosforeskující tekutinu. Tento proces končí v 18.00 hodin večer když se systém přepne a zářivá tekutina je zpětně nahrazována čirou tekutinou.

Hyt_bellows_LG

Zdroj: HYT

03

Zdroj: HYT

926395-3050

Zdroj: HYT

Unikátní mechanismus hodinek je uložen v černém, titanovém pouzdře o průměru 48,8 mm a tloušťkou 17,9 mm pod lehce klenutým safírovým sklíčkem.

O ceně se oficiálně nemluví. Ale nám se podařilo zjistit cenu 45,000 (přepočet 1,166,000 CZK). Kam se hrabou hodinky s vodotryskem...

959977
hyt_Movement_LG

Zdroj: HYT

HYT-H2-1

Zdroj: HYT

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!