I po třiceti letech stále šílené boty

Publikováno: 19.04.2017 15:00 | Lenka Mařanová

Když byl model Nike Air Sock Racer v roce 1986 poprvé uveden na trh, na botách byl zrovna v módě nylon a semiš. Elastická bota bez tkaniček, navíc ve výrazných barvách, na scénu přinesla čerstvý vítr a získala u běžců oblibu díky své funkčnosti. Po více než třech dekádách se originální bota vrací, tentokrát už vylepšená o materiál Flyknit.         

NikeSockRacer_Comps_300_68803

Zdroj: Nike

Sock Racer byl navržen jako maratonská běžecká bota, a design proto odpovídal požadavkům na co největší pohodlí a výkon. Do polyuretanové podrážky umístil designér Bruce Kilgore dlouhou jednotku Air a vršek navrhl z elastické tkaniny, která se později stala inspirací ke vzniku revolučního Flyknitu. Výrazná barevná kombinace černé a žluté, odvážná reklamní kampaň a netradiční vzhled Raceru budily pozornost a bota si vysloužila označení jako správně bláznivá. V roce 2014 byla uvedena v HTM verzi jako součást setu „Genealogy of Free“, inovativní svršek původního Socker Raceru totiž vedl i ke vzniku konceptu Nike Free.

898022_700_E_PREM_copy_68532

Zdroj: Nike

898022_700_F_PREM_copy_68533

Zdroj: Nike

Nový model Nike Air Sock Racer Ultra Flyknit opět přináší další novinky. Svršek je úplně poprvé vyroben z Flyknitu, díky kterému je bota prodyšnější a lépe sedí na noze. Přezky z původní boty zůstaly zachované, jen jsou o trochu širší, aby neklouzaly dopředu a lépe stabilizovaly střední část. Lehká podešev Nike Ultra z pěny s dvojí hustotou má v patě jednotku Air pro větší pohodlí.

896447_002_A_PREM_copy_68552

Zdroj: Nike

NikeSockRacer_Comps02_300_68802

Zdroj: Nike

Nike Air Sock Racer Ultra Flyknit budou dostupné od 27. dubna na nike.com, Nike+ SNKRS a u vybraných prodejců.

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Unikátní DJ soutěž Red Bull 3Style poprvé v Česku! Unikátní DJ soutěž Red Bull 3Style poprvé v Česku! Letos se poprvé v České republice rozjede kvalifikační kolo, které českým DJs umožní zúčastnit se nejprestižnější DJ soutěže... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!