I.S.R. Racing závodí se dvěma Audi R8 LMS v Missanu

Publikováno: 02.04.2017 12:50 | Lenka Mařanová

Dlouhá zimní přestávka je u konce a nová sezóna dostává zelenou. I.S.R. Racing se tento víkend účastní úvodního podniku Blancpain GT Series Sprint Cupu 2017 na okruhu v Missanu. Po zimních testech v Le Castellet a Monze, kde se I.S.R. Racing prezentoval velice dobrými výkony, nadešel čas k prvnímu bodovanému měření sil v nové sezóně. Český tým tak vstupuje do své třetí sezóny, do níž nasadí dvě rychlá Audi R8 LMS s posádkami kategorie Pro.

2017_paulricard_(1)

Zdroj: Audi

Ceccon_Stippler

Zdroj: Audi

Tovární pilot Audi Frank Stippler (GER) se bude snažit zúročit své bohaté zkušenosti a navázat na loňské výsledky za volantem se čtyřmi kruhy ve znaku. Závodit bude opět s vozem I.S.R. Racingu #74 a bude s v něm střídat s mladým Italem Kevinem Cecconem. Ceccon si odbude svůj debut v Blancpain GT Series po úspěšné kariéře ve formových sériích.

Salquarda_Schmid

Zdroj: Audi

Audi R8 LMS #75 budou pilotovat Filip Salaquarda (CZE), který pojede v této sérii už svou šestou sezónu a není pro něho tedy ničím novým,  a Clemens Schmid (AUT), který v posledních letech patřil k nejlepším jezdcům Porsche 911 GT3 na Středním východě a dařilo se mu ve 24h v Dubaji, kde v roce 2015 skončil na stupních vítězů.

Závodní víkend v Missanu odstartují dva páteční volné tréninky, první v 15:25 a druhý při západu slunce v 19:30. Kvalifikace je na programu v sobotu ve 14:15 a bude následována fascinujícím nočním kvalifikačním závodem, který bude odstartován ve 20:40. V neděli pak přijde na řadu nejprve krátký warm up v 9:30 a ve 12:30 se rozsvítí zelená světla hlavního závodu.

2017_paulricard_(3)

Zdroj: Audi

Igor Salaquarda – majitel I.S.R. Racingu

„Přes zimu jsme tvrdě pracovali a testování v několika posledních týdnech nám dovolila získat důležitá data, obešla se bez problémů a nový jezdci se s autem velice rychle sžili. Jsem opravdu velice spokojen, že se nám pro letošní sezónu povedlo dát dohromady dvě tak silně posádky. Frank, Kevin, Filip a Clemens mají před novou sezónou velký potenciál a silnou motivaci a celý tým je odhodlán odevzdat to nejlepší, aby jim umožnil být na trati mezi nejlepšími. Víkend v Missanu bude mít své kouzlo, první noční závod a typické neznámé prvního podniku sezóny přidávají začátku sezóny na dramatičnosti.“
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!