I.S.R. Racing závodí se dvěma Audi R8 LMS v Missanu

Publikováno: 02.04.2017 12:50 | Lenka Mařanová

Dlouhá zimní přestávka je u konce a nová sezóna dostává zelenou. I.S.R. Racing se tento víkend účastní úvodního podniku Blancpain GT Series Sprint Cupu 2017 na okruhu v Missanu. Po zimních testech v Le Castellet a Monze, kde se I.S.R. Racing prezentoval velice dobrými výkony, nadešel čas k prvnímu bodovanému měření sil v nové sezóně. Český tým tak vstupuje do své třetí sezóny, do níž nasadí dvě rychlá Audi R8 LMS s posádkami kategorie Pro.

2017_paulricard_(1)

Zdroj: Audi

Ceccon_Stippler

Zdroj: Audi

Tovární pilot Audi Frank Stippler (GER) se bude snažit zúročit své bohaté zkušenosti a navázat na loňské výsledky za volantem se čtyřmi kruhy ve znaku. Závodit bude opět s vozem I.S.R. Racingu #74 a bude s v něm střídat s mladým Italem Kevinem Cecconem. Ceccon si odbude svůj debut v Blancpain GT Series po úspěšné kariéře ve formových sériích.

Salquarda_Schmid

Zdroj: Audi

Audi R8 LMS #75 budou pilotovat Filip Salaquarda (CZE), který pojede v této sérii už svou šestou sezónu a není pro něho tedy ničím novým,  a Clemens Schmid (AUT), který v posledních letech patřil k nejlepším jezdcům Porsche 911 GT3 na Středním východě a dařilo se mu ve 24h v Dubaji, kde v roce 2015 skončil na stupních vítězů.

Závodní víkend v Missanu odstartují dva páteční volné tréninky, první v 15:25 a druhý při západu slunce v 19:30. Kvalifikace je na programu v sobotu ve 14:15 a bude následována fascinujícím nočním kvalifikačním závodem, který bude odstartován ve 20:40. V neděli pak přijde na řadu nejprve krátký warm up v 9:30 a ve 12:30 se rozsvítí zelená světla hlavního závodu.

2017_paulricard_(3)

Zdroj: Audi

Igor Salaquarda – majitel I.S.R. Racingu

„Přes zimu jsme tvrdě pracovali a testování v několika posledních týdnech nám dovolila získat důležitá data, obešla se bez problémů a nový jezdci se s autem velice rychle sžili. Jsem opravdu velice spokojen, že se nám pro letošní sezónu povedlo dát dohromady dvě tak silně posádky. Frank, Kevin, Filip a Clemens mají před novou sezónou velký potenciál a silnou motivaci a celý tým je odhodlán odevzdat to nejlepší, aby jim umožnil být na trati mezi nejlepšími. Víkend v Missanu bude mít své kouzlo, první noční závod a typické neznámé prvního podniku sezóny přidávají začátku sezóny na dramatičnosti.“

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Češi se rekonstrukcemi inspirují v zahraničí Češi se rekonstrukcemi inspirují v zahraničí Rozmach průmyslu si vyžádal výstavbu obrovských industriálních budov pro zpracování různorodých materiálů. Některé z nich měly... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!