Idris Elba v Bentley překonal 88 let starý rekord

Publikováno: 21.05.2015 09:41 | Jiří Hofbauer

Automobilka Bentley vždy ráda bořila rekordy a vytvářela nové. Před 88 lety jeden takový vytvořil Sir Malcolm Campbell s vozem Napier Campbell Blue Bird, speciálně poladěný model Bentley.

Campbell s ním tehdy zajel jednu míli (1,6 km) rychlostí 279,7 km/h (174,8 mph). To je na rok 1927 docela solidní výkon. Vytvořil tak rekord známý jako Flying Mile.

Idris-Elba-speed-side

Zdroj: Bentley

idris

Zdroj: Twitter

Herec Idris Elba se tenhle rekord rozhodl pokořit v jednom z dílů seriálu Idris Elba: No Limits, který herec natáčí pro televizi Discovery Channel. K překonání rekordu dostal nekonečně dlouho pláž Pendine Sands v Walesu a Bentley Continental GT Speed o síle 626 koní, kteří auto za dobrých podmínek dostanou na 331,5 km/h (206 mph).

A rekord známý jako Flying Mile tak má novou hodnotu 292, 2 km/h (180.36 mph). Jistě, není to tak závratná hodnota, jak by jste mohli čekat. Ale musíte si uvědomit, že závod se jel na pláži, kde jsou zcela jiné jízdní podmínky než na okruhu.

Idris-Elba-side

Zdroj: Bentley

brecord-4

Zdroj: Bentley

Idris-Elba-rear-angle

Zdroj: Bentley

„Jsem naprosto nadšený, že jsem se podařilo překonat rekord Flying Mile na závodišti Pendine Sands. Byla pocta přijmout takovou výzvu a jít ve stopách Sira Malcolma Campbella,“ neskrýval nadšení herec po závodu.

Idris-Elba-front

Zdroj: Bentley
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!