Ikonické hodinky Daniel Wellington

Publikováno: 02.11.2014 19:28 | Michal Harajbic

Příběh, ikonické NATO řemínky, design, využití pro každou příležitost. Takové jsou hodinky značky Daniel Wellington. Mezi ty nejoblíbenější modely značky patří Classic Cambridge s textilním náramkem NATO a Classic Bristol s koženým řemínkem, jejichž nadčasovému kouzlu jsme propadli i my.

dw_recenze_2

Zdroj: Tibor Koškovský Photography

Všechno to začalo setkáním Filipa Tysandera při jeho toulkách světem s pánem, který se skutečně jmenoval Daniel Wellington. Filip jím byl fascinován natolik, že se rozhodl podle něj pojmenovat i svou značku hodinek. Tedy Daniel Wellington. Ze začátku asi ani netušil, co tím způsobí. Revoluci ve světě hodinek a módních trendech. Dnes patří jeho hodinky k nejprodávanějším značkám.

dw_recenze_3

Zdroj: Tibor Koškovský Photography

Značka vznikla v roce 2011 a za těch pár let své existence už stihli hodně. V jejich portfoliu najdete kolekce Classic. Název nejnovější kolekce Grace představená na Baselworld dokonale předchází samotný design hodinek. Jsou osobité a noblesní. Nový model v sobě současně propojuje to nejlepší z předcházejících kolekcí.

Všechny hodinky nesou jasný rukopis skandinávského minimalismu s dávkou britského klasického stylu. Poznávacím znamení je tenké tělo doplněné výrazným textilním NATO nebo koženým pásek, který je udělaný z té nejkvalitnější italské kůže.

dw_recenze_4

Zdroj: Tibor Koškovský Photography

Pásek NATO si vzal inspiraci u britského námořnictva. Hodinky se vyznačují rovněž svou variabilitou. Široká škála barev v nabídce NATO pásků, různé druhu kůží, stříbrné či zlaté pouzdro hodinek. Pravdou je, že v každé variantě hodinky působí úchvatně. Od black tie po sport. Hodinkami Daniel Wellington nepokazíte nikdy nic.

Ve chvíli kdy hodinky máte na ruce, cítíte, že jsou něco extra. Model Classic Cambridge má tělo o průměru 40 mm. Nám padla do oka zlatá verze v kombinaci s NATO páskem, který hodinkám na efektnosti a udělá z nich módní záležitost, která obstojí i při sportu.

dw_recenze_5

Zdroj: Tibor Koškovský Photography

Model Classic Bristol se nese v duchu kombinace stříbrného těla a řemínku z kvalitní italské kůže. Je o něco konzervativnější, ale stále působí velice nadčasově.

Současně značka Daniel Wellington myslí i na něžné pohlaví. V nabídce najdete hodinky s tělem o velikosti 36 mm.

dw_recenze_6

Zdroj: Tibor Koškovský Photography

Zpracování hodinek je skutečně precizní a vše je dotaženo do nejmenšího detailu. Ostatně právě detaily jsou hlavní atributy těchto hodinek. Velice jednoduchý ciferník doplněný malou korunkou, která minimalistický design nijak nenarušuje. Motorem hodinek je japonský strojek Quartz.

dw_recenze_7

Zdroj: Tibor Koškovský Photography

Hodinky přesto (nebo právě proto) na ruce působí velice vznešeně. Díky jejich variabilitě si můžete vytvořit několik hodinek najednou. Vyberte si ať textilní NATO nebo kožený pásek a měňte je podle nálady nebo příležitosti. Výměna je velice jednoduchá a zvládnete ji samo doma, bez návštěvy hodinářství. Balení je stejně promyšlené jako samotné hodinky. Dostanete je v robustní kožené krabičce, díky které skutečně působí jako klenot.

To nejlepší nakonec... Pokud jste se pročetli až sem, máme pro vás překvapení. Menstyle.cz v exkluzivní spolupráci se značkou Daniel Wellington pro svoje čtenáře získal slevu na nákup hodinek této značky. Stačí když u nákupu na eshopu Daniel Wellington zadáte promokód „menstyle“ a automaticky se vám odečte 10 % z finální ceny. Kód je platný do 20. listopadu 2014.

dw_recenze_8

Zdroj: Tibor Koškovský Photography
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!