Ikony mezi slunečními brýlemi

Publikováno: 31.05.2017 12:00 | Marek Michalec

Mnoho firem z módního průmyslu se proslavilo díky jednomu či pár výrobkům, které se staly ikonami tak, že se v nich objevila nějaká osobnost nejčastěji z filmové, hudební či módní branže. Tyto osobnosti jsou pro nás často vzory. Inspirujeme se jimi a tím se jim můžeme alespoň trochu přiblížit nebo vyjádřit náklonnost k určitému stylu nebo době. Brýle jsou jedním z nejviditelnějších doplňků, zkuste se tak při jejich nákupu inspirovat ikonami.

Pinterest 5

Zdroj: Pinterest

Brýle Thomase Crowna

Když si je nasadil Steve McQueen ve filmu Aféra Thomase Crowna, staly se hitem a jsou jím v nezměněné podobě až dodnes. Ikona stvořila ikonu.

Pinterest 6

Zdroj: Pinterest

Ray Ban Wayfarer / Clubmaster

Pravděpodobně masově nejoblíbenější brýle. Měl je například Tom Cruise v Riskantním podniku nebo Tarantinovi Gauneři, kteří nosili hned dvoje brýle značky Ray Ban. Větší klasiku mezi brýlemi nenajdete.

Pinterest 4

Zdroj: Pinterest

„Pilotky“

Opět Tom Cruise, tentokrát ve filmu Top Gun. Nosily se i dříve, ale Maverick byl zkrátka Maverick.

Pinterest

Zdroj: Pinterest

„Lennonky“

Přestože si je oblíbili i mnozí další, nikdo je snad už nenazve jinak. John Lennon je nosil pořád a všude, větší a lepší reklamu si nelze přát. Přestože jsou spjaty především s šedesátými lety a hippies, nemusíte se jich vůbec bát. Třeba jako Steve Jobs.

Pinterest 2

Zdroj: Pinterest

Tart Arnel

Jejich obroučky se objevily na řadě známých osob (James Dean, Johnny Depp), ale pokud se bavíme o brýlích slunečních, tak u těch se americká značka vyrábějící dnes již vintage brýle, dočkala největší propagace od herce Caryho Granta v Hitchcockově snímku Na sever severozápadní linkou.

Pinterest 3

Zdroj: Pinterest

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!