Stefano Pirazzi bodoval na Giro d'Italia

30.05.2013 15:45 | Jiří Hofbauer

Nejlepším vrchařem závodu Giro d'Italia 2013 se stal Ital Stefano Pirazzi z týmu Bardiani Valvole (CSF Inox pro Team). K vybojování tohoto velmi prestižního ocenění mu pomohla i nová helma SH+ Shabli ve speciální barevné zeleno-bílé kombinaci.

Ve své týmové zelené barvě vydržel Ital Stefano Pirazzi v závodě Giro d´Italia jen do 9. etapy. Poté se převlékl do modrého trikotu, který mu náležel jako nejlepšímu vrchaři. Stefano sbíral body potřebné k udržení svého titulu suverénně až do konce závodu. V poslední 21.etapě, která se jela v neděli 26. května 2013, už bylo jasné, že Stefana o jeho modrý trikot nikdo nepřipraví. S celkovým počtem 82 bodů za sebou nechal další dva jezdce, Vincenza Nibaliho (Astana) a Giovanna Viscontiho (Movistar), kteří měli oba po 45 bodech.

Na 197 km dlouhé trati z Riese Pio do Brescia to však nebyl jediný úspěch pro tento tým. Druhým jezdcem, který zazářil ve finále závodu Giro d´Italia, se stal Sacha Modolo. Ten dojel do cíle poslední etapy na druhém místě. O skvělý moment se postaral asi kilometr před cílem, kdy se pokusil o atak prvního jezdce. Jeho šance však byly zmařeny a na posledních 30 metrech, ve kterých ho dostihl jeho pronásledovatel, bývalý světový šampion, Mark Cavendish.

Z úspěchů týmu v letošním ročníku Giro d'Italia se radoval celý tým Bardiani Valvole – CSF Inox Pro. Velkou pochvalu složil jezdcům i člen realizačního týmu Roberto Reverberi.

V průběhu závodu byl tým Bardiani Valvole – CSF Inox Pro, přezdívaný green team, k vidění v nápadných zeleno-bílých helmách značky SH+. Právě pro příležitost účasti týmu v letošním závodě Giro d'Italia vznikla limitovaná edice helem SH+ Shabli.

Na úspěch Stefana Pirazziho značka okamžitě zareagovala změnou barvy a na „vrchařské výslunní“ pod modrým deštníkem opatřila jezdci helmu SH+ Shabli v modré barvě.

Král vrchařů na stupních vítězů

Zdroj: maXmedia

Sacha Modolo v patách Marka Cavendishe_21 etapa

Zdroj: maXmedia

Stefano Pirazzi mezi vítěznými trikoty

Zdroj: maXmedia

Stefano Pirazzi v průběhu závodu 21 etapy

Zdroj: maXmedia

Stefano Pirazzi_cena pro nejlepšího vrchaře

Zdroj: maXmedia

Stefano Pirazzi
speciální design helmy SH+ Shabli

Zdroj: maXmedia

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!