IWC Portofino Midsize

Publikováno: 03.10.2014 10:43 | Michal Harajbic

Čistý, minimalistický design a nadčasová elegance. Tak se dají shrnout nové IWC Portofino Midsize, představené na Watch&Wonder v Honk Kongu. Představena byla trojice hodinek, které se zařadí do kategorie Portofino. Troje z nich jsou ve velikosti do 37 mm a jedny až do 40 mm. Pojmenování kolekce se zakládá na bývalé rybářské vesnici Portofino ležící v zálivu Tigullio v Itálii.

Historie série hodinek Portofino sahá až do sedmdesátých let, kdy IWC zaznamenalo větší poptávku po jednoduchých a účelných hodinkách. Vznikla tak nejúspěšnější série z rodiny IWC. Nové Portofino Midsize zahrnují modely Moon Phase, Automatic Day&Night a konečně Automatic.

Ve všech modelech byly použity diamanty. IWC po nich sáhla nejen pro to, že vždy budou stylové ale také proto, že jsou jednoduchý, kvalitní a nadčasový materiál. A v jednoduchosti je přece krása. Nemyslete si, že hodinky z této řady jsou určené jen ženám. IWC inteligentně vydalo i modely z nerezové oceli, bílého zlata nebo červeného zlata. Ceny se pohybují od $10 800 až do $ 22 100.

Portofino Moon Phase jsou tichým odkazem na legendární hodinky z roku 1984. Skvostný kus je osázen 78 diamanty a a doplňuje jej řemínek Santoni z krokodýlí kůže. Srdcem těchto hodinek je strojek s kalibrem 35800 s 25 kamenny a jsou voděodolné až do 3 barů.

IWC1

Zdroj: IWC

IWC2

Zdroj: IWC

IWC3

Zdroj: IWC

Portofino Automatic Day&Night jsou pro milovníky tichého luxusu. Perleťový ciferník má dvě časová pásma, abyste nikdy neztratili pojem o čase. Strojek má kalibr 35700.

IWC4

Zdroj: IWC

Portofino Automatic je nadčasová klasika, která nikdy neztratí na kráse a na hodnotě. Poslední model z řady Midsize je k dostání ve čtyřech verzích zlata a šesti verzích ocele. Uvnitř najdeme "in-house" kalibr 35111.

IWC5

Zdroj: IWC

IWC6

Zdroj: IWC

IWC stále dokazuje světu, že jsou mistry svého oboru a vždy dokáží přijít s něčím novým. Ať už je to high-tech materiál nebo nezničitelné "in-house" strojky. Řada Midsize nenahrazuje žádné existující kusy. Pouze rozšiřuje už tak úchvatnou sbírku. Pro někoho je možná nezvyklé nosit takto velké diamantové hodinky avšak, s těmito kusy bude každé zjištění času jako nahlédnutí do jiného světa.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!